Wielkie brawa dla juniorów dyscypliny skoków!

Nadesłany przez Marcin Szczypiorski 08.07.2009 13:10 (1020 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

W dniach 1 - 5 lipca 2009 w holenderskiej miejscowości Hoofdoorp zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Juniorów oraz Młodzieżowe (Młodych Jeźdźców) z udziałem polskich jeźdźców (pełny skład reprezentacji był zamieszczony 26.06 na naszej stronie WWW). Miło nam poinformować o bardzo dobrym występie reprezentacji juniorów w klasyfikacji drużynowej oraz wspaniałym sukcesie naszych utalentowanych zawodników w klasyfikacji indywidualnej ME. 

Polska ekipa po bardzo obiecującym starcie w pierwszym nawrocie konkursu drużynowego (12 pkt.) zakwalifikowała się wraz z 10 innymi reprezentacjami (ogółem w ME wystartowało 19 drużyn) do drugiego nawrotu, w którym uzyskała 20 pkt., co dało wysokie 8 miejsce w końcowej klasyfikacji ME.

Dwójka juniorów, Wojciech Dahlke z Vandamme oraz Krzysztof Retka z Don Roberto, po pięknych przejazdach w konkursach eliminacyjnych, odpowiednio Wojtek /0-0-4/ i Krzyś /1-4-4/ zakwalifikowała się do finałowej stawki ME, w której znalazło się 37 najlepszych juniorów Europy (ogółem wystartowało 99 par).

Dwa finałowe przejazdy dały niezwykłą dawkę emocji, a w końcowej klasyfikacji ME nasi młodzi zawodnicy zajęli miejsca: 4-te Wojciech Dahlke i 24-te Krzysztof Retka.

 

Wojtek Dahlke po obu nawrotach konkursu finałowego wraz z trójką amazonek (W.Brytania, Belgia, Włochy) miał łączny wynik 8 pkt. (za dotychczasowe starty), co spowodowało konieczność przeprowadzenia rozgrywki o medale ME. Jeszcze tym razem Wojtkowi nie udało się stanąć na „pudle", jedna zrzutka pozbawiła Go medalu. Moim zdaniem zasłużył na medal z najcenniejszego kruszcu i piszę o tym z pełnym przekonaniem, obserwując Jego dotychczasową karierę, a właściwie to jej początek. Przecież przed Wojtkiem (ale także i Krzysiem Retka - bo miejsce 24-te to też sukces) wszystko stoi otworem - wielki olimpijski sport. Igrzyska Olimpijskie to wyzwanie właśnie dla takich jak Oni ! Jeśli mnie pamięć nie myli, to po raz pierwszy w historii PZJ, polski junior walczył w rozgrywce o złoty medal ME.

 

Szczegółowe wyniki ME:

Juniorzy - pobierz

Młodzi Jeźdźcy - pobierz

Klasyfikacja drużynowa -Juniorzy - pobierz

 

W imieniu Zarządu PZJ chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności Rodzicom Wojtka i Krzysia, bez których pomocy (w tym opieki szkoleniowej) oraz zaangażowania nie można by nawet myśleć o takich wynikach. Na dobry wynik drużyny zapracowali także dwaj pozostali członkowie ekipy: Jarosław Koziarowski /Coriano 24/ i Antoni Strzałkowski /En Viable/ - serdecznie Im oraz Ich Rodzicom i szkoleniowcom gratulujemy. Podziękowania za trud przygotowań ekipy składamy także Trenerowi Koordynatorowi Dyscypliny Skoków - Panu Rudigerowi Wassibauerowi.

Panuje w sporcie pogląd, że miejsce czwarte jest niewdzięczne - coś prawdy w tym jest (patrząc z perspektywy zawodnika), ale popatrzmy na ten wynik oczami tych, którzy potrafią ocenić wyniki w sporcie, a w jeździeckim w szczególności - jakże trudnym, złożonym i kosztownym !

Ten sukces to jednocześnie drogowskaz dla innych (zarówno młodszych jak i starszych). Ciężką pracą, pokorą i „normalnością" w życiu codziennym, można osiągnąć wielkie cele. Jeden, u progu jeździeckiej kariery, nasi młodzi zawodnicy mają za sobą i cieszmy się z tego, kibicując i pomagając Im i Ich Rodzinom na miarę możliwości każdego z nas.

 

Nie mogę na koniec tego radosnego wydarzenia pozostawić czegoś co boli i jest trudne do wytłumaczenia. Część naszej ekipy nie doczekała w Holandii radosnych chwil niedzielnego sukcesu, spakowała „manatki" i odjechała w sobotę do domu! Wielu z nas dało by wiele, aby móc obejrzeć finał Mistrzostw Europy, nie mówiąc już o czymś tak naturalnym jak kibicowanie swoim! Zapewne Wojtkowi i Krzysiowi oraz Ich Rodzicom było by miło, gdyby pozostała część drużyny polskiej w niedzielę wspomagała naszych dzielnych chłopaków w walce o medale! Dlaczego tak się stało i jaka jest tego przyczyna - nie umiem zrozumieć i jest mi po prostu przykro.

Marcin Szczypiorski

Tagi: Skoki   mistrzostwa   Europa   juniorzy   jeźdźcy   reprezentacja   młodzi  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks