O skokach - Meydan FEI Nations Cup - w Windsorze

Nadesłany przez Korespondent PZJ 04.09.2009 12:10 (790 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Podczas  zakończonych w ubiegłym tygodniu Mistrzostw Europy w Windsorze odbyło się spotkanie przedstawicieli  krajów uczestniczących w rozgrywkach Meydan FEI Pucharu Narodów. Interesy państw biorących udział w Lidze Promocyjnej Meydan FEI Nations CupTM reprezentowali przedstawiciele Austrii i Polski. W obradach uczestniczyli przedstawiciele administracji i Zarządu FEI z Prezydentem FEI Jej Królewską Wysokością  Księżniczką Hają Bint Al. Hussein na czele. Stronę polską reprezentowali Rudiger Wassibauer i Hubert Szaszkiewicz. Jednym z poruszanych problemów była  liczba  państw startujących w rozgrywkach Top Ligi. Opinie są podzielone, przeważa jednak pogląd, żeby uczestniczyło 8 krajów a ekipa składała się z 5 jeźdźców na 15 koniach. W drugim nawrocie startowało by tylko 3 jeźdźców wzorem pozostałych Lig .

Korzystając z okazji uczestniczenia w tym spotkaniu poruszyliśmy bardzo istotne kwestie dotyczące Polski i innych krajów, nie biorących udziału w rozgrywkach Top Ligi.

  1. Nie uzależnianie rangi zawodów od puli nagród, ale od poziomu rozgrywanych konkursów. Nie chcemy CSIO z konkursami PN i GP o wysokości 145 cm, za które jeźdźcy otrzymują mało punktów do Rankingu FEI i które nie zbliżają nas do poziomu jeźdźców Top Ligi. Naszym zdaniem konkursami kształcącymi jeźdźców i konie i  pozwalającymi im podnosić swój poziom są  konkursy o wys.150 - 160 cm.
  2. Chcemy mieć dostęp do zawodów rangi CSI4* i CSI5*. W przeciwnym wypadku ME ,MŚ, IO będą dla nas zawsze za trudne. Parkury na tych zawodach, zbliżone parametrami do konkursów Top Ligii są dla nas niezwykle trudne, bo jeźdźcy i konie mają z nimii do czynienia po raz pierwszy.
  3. Zaproponowaliśmy aby do władz Riders Club powołać przedstawiciela z naszej Ligii.

Jestem przekonany, że nasze wystąpienie spotkało się ze zrozumieniem ogółu zebranych. Poparł nas Rodrigo Pessoa - Prezydent Riders Club, a Emile Hendrix, członek grupy roboczej organizatorów zawodów CSIO, z uznaniem wypowiadał się o tegorocznym CSIO w Sopocie.

 

Hubert Szaszkiewicz

Tagi: Skoki   mistrzostwa   FEI   Europa   spotkanie  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks