Odszedł Key Largo

Nadesłany przez Admin 18.09.2009 12:10 (1083 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Przykro nam poinformować, że polskie skoki utraciły Key Largo - członka Kadry Narodowej. 15 września br. podstawowy koń Julii Zawady nie wybudził się po pozornie niegroźnej operacji usuwania nakostniaka z tylnej prawej nogi.Siwy, 10-letni, wspaniały wałach, jako pierwszy pomógł wywalczyć kwalifikację na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Kentucky. Wcześniej, w 2007 roku pozwolił swojej amazonce sięgnąć po złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców.
Jeszcze nie tak dawno świętowaliśmy obydwa bezbłędne nawroty Key Largo i Julii w Pucharze Narodów na CSIO w Sopocie, gdzie polski zespół odniósł wielki sukces, stając na drugim miejscu podium.
Po starcie na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Windsorze, w wyniku pogłębionych konsultacji z ekspertami weterynarii uznano, że start w finale Promotion League FEI w Barcelonie mógłby zaszkodzić dalszej karierze konia, a priorytetem miały być już przygotowania do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 oraz udział w międzyczasie w MŚ (Kentucky 2010) i ME (Madryt 2011).
W sumie, para Key Largo i Julia, w latach 2007-2009 wystartowała 10 razy w PN oraz dwukrotnie reprezentowała nasz kraj w ME.
Rozstanie z Key Largo to niepowetowana strata nie tylko dla polskich skoków, ale i całego sportu jeździeckiego. Współczując zawodniczce, jej rodzicom i trenerowi, wierzymy, że łzy żalu nie przeszkodzą w realizacji kolejnych ambitnych planów i marzeń, nie zawrócą z obranej drogi...

 

W imieniu Zarządu PZJ
Rzecznik Prasowy  

Tagi: Skoki   konie   puchar   jeźdźcy  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks