Tomasz Klein pierwszym liderem PGNiG HPP-B Seniorów

Nadesłany przez Konrad Rychlik 27.10.2009 12:20 (1421 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Bardzo interesującą walkę stoczyli w ubiegły weekend najlepsi polscy jeźdźcy w pierwszym konkursie kwalifikacyjnym PGNiG HPP w skokach przez przeszkody. W Grand Prix Jaszkowa wystartowało, aż 38 par. Parkur podstawowy bez punktów karnych pokonało tylko 8 z nich.W rozgrywce na czas klasą dla siebie był Tomasz Klein z klubu Turbud Brzeg. Na siwym Corvallo całą trasę pokonał bardzo dynamicznie nie popełniając żadnego błędu. Tym samym odebrał nagrody nie tylko za wygraną w tym konkursie, ale również komplet punktów do rankingu Pucharu w kategorii Seniorów.

Druga lokata przypadła Andrzejowi Głoskowskiemu z BKJ Bogusławice, który na koniu Imequyl był od Kleina gorszy o sześć dziesiątych sekundy. Trzeciego Dawida Kubiaka z SKJ Mierzeszyn dzieliły od zwycięzcy już ponad 3 sekundy.

 

Równie ciekawa walka miała miejsce w pozostałych kategoriach. Wśród juniorów dominowali jeźdźcy z wielkopolskich klubów. Wygrał czwarty zawodnik ostatnich Mistrzostw Europy Juniorów -  Wojciech Dahlke z Kłosa Budzyń. Co ciekawe drugie miejsce zajęła amazonka CH Jaszkowo - Klara Kostrzewa, która dosiadała konia, na którym we wrześniu tego roku wywalczyła tytuł Mistrza Polski Kuców. Trzeci z kolei był Mistrz Polski Juniorów Krzysztof Retka z Warszawskiego Klubu Jeździeckiego.
Wśród Młodych Jeźdźców tryumfowała dziś Paulina Malinowska z KJ Szumawa Bobrowiec, która w dwuosobowej rozgrywce wyprzedziła Joannę Rosicką z KJ Wan-Ros Rurka.

 

Z kolei w sobotnie popołudnie o punkty do HPP walczyli uczestnicy kategorii OPEN i BCC. W tej pierwszej najlepsza okazała się niezrzeszona Katarzyna Wygas, która wyprzedziła między innymi drugą Joannę Cebulak z JKS Glinik Zaborowski i trzeciego Waldemara Rogowskiego z Wechty Rosnówko. Najwięcej radości sprawili sobie i kibicom amatorzy rywalizujący w Business Class Cup. Po pasjonującej walce w rozgrywce, wygrał Paweł Piątkowski z klubu Equus Węgrzce a nieco wolniejsi od niego byli Mark Strzyż i Jacek Wargalla.
Trzydniowe zmagania w Jaszkowie przebiegały w miłej, sportowej atmosferze. Niedzielny konkurs Grand Prix zgromadził sporą grupą kibiców. Najmłodsi z nich mogli skorzystać z darmowych przejażdżek na kucykach, które ufundowała firma PGNiG sponsor Halowego Pucharu Polski i partner akcji Każdy Polak Jeździe Konno.

Szczegółowe wyniki i rankingi na www.hppskoki.pl

Tagi: Skoki   puchar   konkurs   juniorzy   jeźdźcy   eliminacje   kwalifikacje   młodzi   seniorzy  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks