Halowe Zawody Ogólnopolskie w Skokach przez Przeszkody Poznań CUP 2009

Nadesłany przez Admin 27.11.2009 10:50 (1019 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Tradycyjnie już w grudniu Międzynarodowe Targi Poznańskie gościć będą  miłośników koni i sportu jeździeckiego. W dniach od 11 do 13 grudnia pawilon numer 5 zamieni się w hipodrom, a w specjalnie przygotowanych na tę okazję stajniach zamieszka blisko 300 wierzchowców. Zawody sportowe o nazwie Poznań-Cup to ponad 15 konkursów w najbardziej widowiskowej z dyscyplin jeździeckich, jaką są skoki przez przeszkody. Po raz pierwszy w Poznaniu organizator zapewnił sportowcom w hali MTP specjalne nowoczesne podłoże, co gwarantuje, że w imprezie wezmą udział najlepsze konie i najlepsi zawodnicy. Walczyć oni będą o nagrody w łącznej kwocie 60 000 PLN.

 

Swój udział w zawodach zapowiedzieli między innymi: aktualna Mistrzyni Polski - Aleksandra Lusina z KJ Agro-Handel Śrem oraz zdobywca Pucharu Polski  - Krzysztof Ludwiczak. Warto dodać, że oboje we wrześniu tego roku startowali w polskim zespole, który wywalczył trzecie miejsce w Pucharze Narodów w Barcelonie i tym samym otworzyli sobie drogę do startu w jeździeckiej Super Lidze.

Walka na parkurze codziennie trwać będzie od godzin porannych do wieczora. Najciekawsze konkursy rozgrywane będą popołudniami i połączone będą z licznymi pokazami. W piątek najtrudniejszym konkursem będzie konkurs nr 8 dwufazowy. W sobotę cały popołudniowo-wieczorny blok zapowiada się niezwykle ciekawie. Rozpocznie go konkurs nr 16 z rozgrywką, potem kibice obejrzą szereg jeździeckich pokazów, a na końcu zaplanowano wzbudzający zawsze wiele emocji konkurs potęgi skoku (wystartuje w nim między innymi para Jacek Bucki i koń Marino, która podczas podobnych zawodów w lutym pokonała mur o wysokości 210 cm). Z kolei w niedzielę najważniejszym konkursem będzie Grand Prix Poznania, któremu znowu towarzyszyć będą pokazy, a poprzedzi go niesamowita sztafeta, w której obok dorosłych zawodników wystąpią dzieci na kucykach.

Bardzo ciekawie zapowiadają się zaplanowane pokazy. Podczas trzech dni na arenie kibice zobaczą kaskaderów w pokazach dżygitówki i poczty węgierskiej, musztrę paradną poznańskich ułanów, prezentację Światowych Igrzysk Jeździeckich Keuntcaki 2011 czy wreszcie konkursy zaprzęgów. Te ostatnie z pewnością przypadną kibicom do gustu. Polscy zaprzęgowcy od wielu lat należą do najlepszych na świecie. Tym razem powożący zaprzęgami parokonnymi, którzy na co dzień swoje konkurencje rozgrywają na wielkich przestrzeniach ścigać się będą w bezpośrednich dynamicznych starciach (konkurs rozegrany na dwóch równoległych torach) na małym placu w hali w nr 5.

 

Więcej na stronie: http://www.poznan-cup.pl/pl/ 

Zapraszamy do Hali nr 5 MTP w dniach 11 - 13 grudnia 2009 roku!

 

Małgorzata Kolczyńska

Tagi: zawody   Skoki   Polska   konkurs   halowe  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks