CSI WARSZAWA 2010

Nadesłany przez Marcin Szczypiorski 20.01.2010 21:00 (1148 odsłon) Więcej wpisów tego autora

INFORMACJA O HALOWYCH ZAWODACH MIĘDZYNARODOWYCH WARSZAWA - TORWAR ; 12 – 14.03.2010


Polski Związek Jeździecki niniejszym przedstawia informację o stanie organizacyjnym Halowych Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSI - W, które zostały zaplanowane w hali widowiskowo - sportowej warszawskiego Torwaru (po raz dziewiąty) w dniach 12 – 14 marca 2010.

Wkrótce otworzymy stronę internetową zawodów na Torwarze (www.csiwarszawa2010.pl), na której będziemy się starali przedstawiać na bieżąco stan organizacyjny zawodów, informować o podejmowanych przez nas działaniach oraz innych sprawach związanych z powyższymi zawodami.Polski Związek Jeździecki jako kreator zawodów na warszawskim Torwarze, mając świadomość wartości, rangi, sportowo - szkoleniowego wymiaru oraz roli jaką odgrywają w popularyzacji jeździectwa w Polsce, niezwłocznie po otrzymaniu pod koniec listopada 2009 niespodziewanej wiadomości o rezygnacji z organizacji zawodów przez Stowarzyszenie EquiSport, przystąpił do próby uratowania najbliższej edycji zawodów oraz utrzymania ich w kalendarzu FEI.

Dzięki kilku działaczom (autentycznym społecznikom) podjęliśmy energiczne działania organizacyjne. Naszym największym kłopotem - problemem jest CZAS, jaki pozostał nam do rozpoczęcia zawodów.

W okresie świąteczno – noworocznym wykonanych zostało wiele konkretnych działań, w tym dziesiątki rozmów - spotkań z instytucjami oraz potencjalnymi sponsorami.

Mamy wiele pozytywnych efektów naszych dotychczasowych starań o uratowanie zawodów, w tym bardzo życzliwe podejście ze strony Kierownictwa Torwaru oraz Władz Miasta Stołecznego Warszawy, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Zwróciliśmy się też o pomoc do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, od lat wspomagającego nasz sport w różnych postaciach. Są deklaracje pomocy ze strony sponsorów zainteresowanych przeznaczeniem środków na nagrody finansowe (regulaminowe) oraz oferowane nagrody rzeczowe (samochód).

 

Największym problemem jest pozyskanie środków na samą organizacje zawodów, których niestety na dzień dzisiejszy nie mamy w wystarczającej wysokości. Trzeba jasno i otwarcie powiedzieć, że ze skromnej dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki jaką Państwo przeznacza na naszą dziedzinę sportu, nie ma żadnych możliwości  wspomożenia warszawskiej imprezy. Natomiast statutowe dochody Związku, jakie pozyskujemy dzięki wszystkim uprawiającym jeździectwo w wymiarze sportowym, nie pozwalają na skierowanie ich na ten cel, gdyż w pierwszej kolejności są przeznaczane na dofinansowywanie szkolenia centralnego i starty reprezentacji w poszczególnych dyscyplinach – kategoriach wiekowych. 

Budżet zawodów na Torwarze, z zachowaniem poziomu zbliżonego do poprzednich edycji kształtuje się na poziomie 1.500.000 – 1.800.000 zł. Są oczywiście możliwości „potanienia” zawodów i takie działania zostały przez nas podjęte.

 

Nie wnikając w szczegóły, a mając na względzie tylko i wyłącznie dobro polskiego jeździectwa, zwracam/y się do wszystkich miłośników i sympatyków naszej dziedziny sportu z prośbą - apelem o pomoc przy organizacji Halowych Międzynarodowych Zawodów CSI – W Warszawa–Torwar 2010.

 

Każdy może być sponsorem – współorganizatorem zawodów CSI – W Warszawa – Torwar 2010 !

 

W załączeniu przedstawiamy opracowane pakiety dla sponsorów, prosząc o zapoznanie się z nimi i ewentualne zainteresowanie firm – instytucji, osób fizycznych pomocą na rzecz zawodów na warszawskim Torwarze.

Osoby „odwiedzające” naszą stronę internetową, które chcą przyjść nam z pomocą, mające „dostęp” do potencjalnych sponsorów, są proszone o wydrukowanie ofert/y i przekazanie w odpowiednie ręce. Potencjalnym sponsorom, biuro PZJ z przyjemnością udzieli dodatkowych, szczegółowych informacji o zawodach na Torwarze.

 

Oczekujemy na konkretne propozycje do dnia 31 stycznia 2010.

 

Poza pakietami sponsorskimi istnieją możliwości innego wspomagania zawodów na Torwarze, jak np. wykupienie biletów, które wkrótce planujemy skierować do sprzedaży za pośrednictwem wybranej firmy, zajmującej się tego rodzaju działalnością.

 

Zachęcamy również do przystąpienia do Związku w charakterze „Członka wspierającego” z zaznaczeniem intencji przeznaczenia wpłacanych środków (na organizację zawodów CSI – W Torwar 2010).

 

Rozważamy możliwość dokonywania przez osoby fizyczne wpłat celowych na konto Związku, przeznaczonych li tylko na organizację zawodów CSI – W Torwar 2010. Stosowną informację w tej sprawie zamieścimy wkrótce na naszej stronie  WWW, po zasięgnięciu opinii prawnej co do możliwości pozyskiwania środków na zawody tą drogą.

 

Krótka historia zawodów na warszawskim Torwarze:
  • rok 1999 – zakończenie gruntownej modernizacji Torwaru i rozpoczęcie starań PZJ o udostępnienie obiektu na organizację zawodów jeździeckich („wpuszczenie” koni do halowego obiektu sportowego - po raz pierwszy w Polsce)
  • rok 2000 – pomyślne zakończenie starań PZJ o udostępnienie Torwaru na organizację zawodów jeździeckich (dzięki przychylności Kierownictwa Torwaru oraz ówczesnych Władz sportu polskiego)
  • 2001 – 2002 organizacja dwóch edycji zawodów pn. „Święty Mikołaj Konny” przez Firmę Polish Prestige (zawody zorganizowane w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia)
  • 2003 – przerwa w organizacji zawodów z racji zmiany formuły i terminu ich rozgrywania (przeniesienie zawodów z grudnia na marzec). Podpisanie /20.10.2003/ 5-letniej umowy z Firmą Computerland S.A. na organizację zawodów  pn. „ComputerLand World Cup”, które otrzymały od FEI /Międzynarodowa Federacja Jeździecka/ status Finału Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata w Skokach
  • 2005 – przystąpienie do organizacji zawodów Firmy TOYOTA i zmiana nazwy imprezy na „ComputerLand TOYOTA World Cup”. Rozszerzenie formuły zawodów o dyscyplinę ujeżdżenia. Zawody rozgrywano jako Finał Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata w Skokach oraz Finał Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata Ujeżdżeniu.
  • 2008 – zmiana nazwy zawodów na Sygnity TOYOTA Word Cup. Wygaśnięcie umowy z ComputerLandem /Sygnity/ i ogłoszenie przez PZJ konkursu na organizatora zawodów. 17.10.2008 podpisanie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Promocji Sportów Konnych EquiSport  5-letniej umowy na organizację zawodów międzynarodowych w formule CSI 4* oraz CDI 3* rozgrywanych w randze eliminacji - finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w Ujeżdżeniu i w Skokach
  • 2009 -  organizacja zawodów przez Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Sportów Konnych EquiSport w formule CSI – W / CDI – W (Finały Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata w Ujeżdżeniu i w Skokach).
Chronologia wydarzeń dotyczących planowanych zawodów w roku 2010:
  • 24.11.2009 – złożenie w biurze PZJ przez Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Sportów Konnych EquiSport pisma informującego o odwołaniu organizacji Międzynarodowych Halowych Zawodów Jeździeckich w Skokach i Ujeżdżeniu zaplanowanych w marcu 2010. Podany powód odwołania zawodów – brak gwarancji pomocy finansowej ze strony potencjalnych sponsorów.
  • 8.12.2009 – podjęcie decyzji przez Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego o przejęciu organizacji najbliższej edycji zawodów na Torwarze „siłami” Polskiego Związku Jeździeckiego w celu „uratowania” imprezy oraz kontynuowania jej cykliczności (ważne z uwagi na międzynarodowe uwarunkowania i jej przyszłość).
  • 18.12.2009 – pierwsze posiedzenie społecznego komitetu organizacyjnego zawodów CSI – W Warszawa–Torwar 2010.

Kończąc tę informację o zawodach na warszawskim Torwarze zwracam się do wszystkich Przyjaciół i Sympatyków polskiego jeździectwa z prośbą o przychylne – życzliwe spojrzenie na obecną sytuację i przyszłość powyższych zawodów.  

 

Marcin Szczypiorski

Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego

 

Pełna oferta sponsorska wraz z listem przewodnim.
List przewodni do ofert sponsorskich.
Oferta dla sponsora tytularnego.
Oferta dla sponsora generalnego.
Oferta dla sponsora oficjalnego.
Oferta dla sponsora.

Tagi: zawody   Skoki   międzynarodowe   halowe  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks