Polscy skoczkowie w SUPER LIDZE (Meydan FEI Nations Cup Top League 2010) !

Nadesłany przez Marcin Szczypiorski 13.02.2010 8:00 (1307 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Miło nam zakomunikować, że nasza reprezentacja seniorów dyscypliny skoków wystartuje we współzawodnictwie Meydan FEI Nations Cup Top League 2010.

Poniżej przedstawiamy wykaz zawodów CSIO 5*, liczonych do tego współzawodnictwa, kraje zakwalifikowane do udziału w nim oraz listę polskich jeźdźców /koni/ planowanych do startu.

Udział w Meydan FEI Nations Cup Top League 2010, to wielkie wyzwanie dla naszej reprezentacji, a jednocześnie szansa rywalizacji z najlepszymi jeźdźcami świata, która dotychczas (z małymi wyjątkami), była mało realna z powodu braku zaproszeń i kosztów startów.

Któż mógł przypuszczać (marzyć) o takim rozwoju sytuacji jeszcze przed rokiem ?

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego awansu.

 Mamy świadomość jak trudny czeka nas sezon i jak skromne mamy „zasoby” koni, które mogą sprostać wymogom technicznym stawianym w konkursach na zawodach rangi CSIO 5*.

Ale kto nie próbuje ten……., nie ma szans sprawdzenia się wśród najlepszych i spełnienia naszych marzeń o sukcesach, które polscy jeźdźcy (wbrew pesymistom) mogą odnosić.

Wierzymy, że i nasi jeźdźcy będą mieli w końcu dostęp do dobrych koni (pozyskają sponsorów), a swoimi umiejętnościami oraz ciężką pracą udowodnią (potwierdzą), że w sporcie wszystko - jeździeckim również - jest możliwe.

Od udanego, jesiennego startu naszych jeźdźców w barcelońskim CSIO 4* (17 – 20.09.2009), czekaliśmy na decyzję Federacji Jeździeckiej Kanady, która miała pierwszeństwo startu w Meydan FEI Nations Cup Top League 2010. Kanadyjczycy przez wiele miesięcy zastanawiali się, czy skorzystają z przysługującego im miejsca w Super Lidze w sezonie 2010, a my jako pierwszy rezerwowy, cierpliwie czekaliśmy na ich decyzję,.

28.01.2010 Międzynarodowa Federacja Jeździecka FEI poinformowała nas mailem o rezygnacji Kanady z udziału w Meydan FEI Nations Cup Top League 2010, zapraszając do udziału naszą reprezentację.

Podczas posiedzenia Zarządu PZJ w dniu 9.02.2010, po uprzednim przeprowadzeniu wielu rozmów i spotkań z zainteresowanymi jeźdźcami, właścicielami koni, klubami oraz z Panem Rudiugerem Wassibauerem - Trenerem Kadry Narodowej Seniorów, podjęta została decyzja o starcie naszych jeźdźców w tym współzawodnictwie.

 

W międzyczasie wyjaśniliśmy z FEI sprawę ewentualnych konsekwencji nie wystawienia drużyny do Pucharu Narodów /PN/ w którymś, z ośmiu czekających nas startów w CSIO 5*. Regulamin tych rozgrywek mówi, że kraj który nie wystawi drużyny do PN, jest wyłączany z Meydan FEI Nations Cup Top League, nie ponosząc żadnych kar pieniężnych. Tak więc nie ma ryzyka finansowego (którego obawialiśmy się), ale podejmujemy pewne ryzyko co do dotrwania do końca rozgrywek, gdyż nie dysponujemy taką ilością par jak pozostałe kraje zakwalifikowane do startu w Super Lidze.

Mamy nadzieję, że dzięki staraniom Trenera Kadry oraz sponsorów niektórych zawodników, nasz stan posiadania koni przygotowanych do startu w CSIO 5* wkrótce się poprawi.

Raz jeszcze należy podkreślić znaczenie tego wyróżnienia jakie nas spotkało i wartości jakie daje polskim skokom możliwość rywalizacji na tym poziomie i w takiej konkurencji.

 

Start w Super Lidze, to najlepszy sprawdzian wartości naszych jeźdźców i koni w kontekście przygotowań do tegorocznych Mistrzostwa Świata (World Equestrian Games - WEG) w Lexington-Kentucky (USA, 4 – 9.10.2010), która to impreza jest pierwszą kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

 

Trzymajmy kciuki za naszych zawodników – konie, aby sezon 2010 roku przyniósł powiew tego dobrego wiatru, który pomoże naszej reprezentacji w ambitnych planach olimpijskiego startu.

Dla przypomnienia, krótka historia „dochodzenia” naszej reprezentacji do startu w Meydan FEI Nations Cup Top League 2010.

Zajmując miejsce 6-te w rywalizacji drużynowej (Puchary Narodów), zwanej Promotional League, podczas zawodów CSIO 3* w sezonie 2009 roku polscy jeźdźcy wywalczyli prawo startu w zawodach finałowych tego współzawodnictwa - CSIO 4* Barcelona (17 – 20.09.2009). Wzięli w nich udział wraz z pięcioma innymi reprezentacjami. Dobrym startem w PN, podczas powyższych zawodów, polscy jeźdźcy wywalczyli trzecie miejsce, który to wynik pozwolił snuć marzenia o kwalifikacji do współzawodnictwa z najlepszymi drużynami świata w sezonie 2010. Do rozgrywek Meydan FEI Nations Cup Top League, zgodnie z regulaminem FEI kwalifikują się z Promotional League dwie drużyny z zawodów finałowych tej ligi.

Polska drużyna w składzie: J.Chrzanowski /Just Crusing/, K.Ludwiczak /My Lady/, A.Lusina /Castello/, St.Przedpełski /Love Parade/ uzyskała wynik łączny 41 pkt., pozostawiając za sobą Norwegię (44 pkt.), Finlandię (44 pkt.) i Węgry (54 pkt.). Zwycięzcami PN w Barcelonie była drużyna Hiszpanii (4 pkt.), przed Kanadą (16 pkt.). Nie wystartowała w Finale Promotional League reprezentacja Danii, która po cyklu zawodów kwalifikacyjnych CSIO 3*, zajmowała 6-te miejsce przed barcelońskim finałem i miała w nim prawo startu. W miejsce Danii organizatorzy przyjęli Węgrów, klasyfikowanych w rankingu państw na 7-ej pozycji.

Trzeba przypomnieć, że polska reprezentacja, która startowała w CSIO 4* Barcelona 2009 nie była najsilniejszą na jaką jesienią ubiegłego roku było nas stać !

 

Zawody liczone do współzawodnictwa Meydan FEI Nations Cup Top League w sezonie 2010 roku:

CSIO 5* La Baule (Francja) 13.05 - 16.05.2010

CSIO 5* Rzym (Włochy) 27.05 - 30.05.2010

CSIO 5* St.Gallen (Szwajcaria) 03.06 - 06.06.2010

CSIO 5* Rotterdam (Holandia) 16.06 - 20.06.2010

CSIO 5* Falsterbo (Szwecja) 08.07 - 11.07.2010

CSIO 5* Aachen (Niemcy) 13.07 - 18.07.2010

CSIO 5* Hickstead (W.Brytania) 29.07 - 01.08.2010

CSIO 5* Dublin (Irlandia) 04.08 - 08.08.2010

 

Kraje zakwalifikowane do startu w Meydan FEI Nations Cup Top League w sezonie 2010 roku:

1. Francja

2. Hiszpania

3. Holandia

4. Irlandia

5. Niemcy

6. Polska

7. Szwajcaria

8. Szwecja

9. USA

 

Wykaz zawodników i koni planowanych do startu w polskiej reprezentacji podczas CSIO 5* 2010: (zawodnicy podani przez Trenera Kadry Narodowej Seniorów – Rudigera Wassibauera):

 

Zawodnicy – konie planowani/e do udziału w pierwszych startach CSIO 5* 2010 roku:

1. Jan Chrzanowski (Just Crusing)

2. Łukasz Jończyk (Tarron)

3. Andrzej Lemański (Bishof L, Castiglione L)

4. Krzysztof Ludwiczak (My Lady, Torrado)

5. Aleksandra Lusina (Castello, Ekwador)

 

Zawodnicy, którzy mają szansę startu w Super Lidze, po uprzednim potwierdzeniu swoich predyspozycji podczas wiosennych startów w CSIO 3*/4* sezonu 2010:

6. Bartosz Goszczyński

7. Michał Kaźmierczak

8. Stanisław Przedpełski

9. Jarosław Skrzyczyński

10. Julia Zawada

 

Zachęcamy firmy – osoby fizyczne do rozważenia możliwości wsparcia startów naszej reprezentacji w Meydan FEI Nations Cup Top League 2010, której wszystkie zawody są relacjonowane w wielu światowych kanałach telewizyjnych i mają ogromny wydźwięk reklamowy.

 

Podczas Halowych Zawodów Międzynarodowych CSI – W Warszawa - Torwar (12 – 14.03.2010), planujemy zorganizowanie spotkania i przedstawienie naszej reprezentacji przygotowywanej do startu w Meydan FEI Nations Cup Top League 2010, przekażemy wtedy również dodatkowe informacje o tym współzawodnictwie.

Komunikat o dacie i godzinie powyższego spotkania zostanie opublikowany na stronie internetowej zawodów CSI – W Warszawa-Torwar 2010.

 

Marcin Szczypiorski

Tagi: zawody   Skoki   międzynarodowe  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks