INFORMACJA O CSI-W WARSZAWA TORWAR, 12.14.03.2010.

Nadesłany przez Marcin Szczypiorski 14.02.2010 19:00 (1094 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

„Wchodzimy na ostatnią prostą”

Zwracając się  20 stycznia br, na związkowej stronie internetowej do wszystkich sympatyków i miłośników jeździectwa z apelem o pomoc w „uratowaniu” tegorocznej edycji Halowych Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSI – W na warszawskim Torwarze (12 – 14.03.2010), nie  byłem jeszcze pewien czy podołamy jako Zarząd – Biuro PZJ temu „wyzwaniu”, przed którym stanęliśmy dość niespodziewanie, jako bezpośredni organizator tych prestiżowych zawodów.
Dziś, kiedy działa już strona internetowa zawodów www.csiwarszawa2010  oraz ruszyła sprzedaż biletów, mogę stwierdzić że przygotowania do zawodów idą pełną parą i pomimo trudności na jakie napotykamy, wierzę w ich sukces organizacyjny.Mam na myśli przeprowadzenie zawodów zgodnie z zakładanym programem sportowym oraz „budowanym” dzięki pomocy Agencji Nieruchomości Rolnych, Polskiego Związku Hodowców Koni i innych życzliwych nam osób - pozasportowym, o czym poniżej.

Tak jak zasygnalizowałem w tytule niniejszej informacji wchodzimy na ostatnią prostą, nasz wysiłek zmierza ku zrealizowaniu podjętego w końcu listopada 2009 zadania, czyli doprowadzenia do realizacji dziewiątej edycji zawodów na warszawskim Torwarze.

Stwierdzenie to  nie oddaje jednak prawdy do końca – prosta nie jest prostą, a trudną drogą pokonywania przeszkód natury finansowej i logistycznej (m.in. śniegowej).

Dzięki przyjaciołom Związku i ich konkretnej - wymiernej pomocy, za którą dziękuję z całego serca, Społeczny Komitet Organizacyjny działa coraz sprawniej i z optymizmem patrzy na finał naszej pracy. Nie czas i miejsce na wymienianie osób, które z zapałem włączyły się w wir przygotowań do zawodów, mam nadzieję, że dotrwają do końca tego naszego „organizacyjnego szaleństwa” i z wielką przyjemnością wszystkim IM podziękuję.
Mogę naszą pracę nad „ratowaniem” Torwaru skonkludować posiłkując się słowami poety „wielu nas, a jakoby nikogo ni było” – tak to smutna osobista refleksja !
Pomimo wielu obietnic o konkretnej pomocy finansowej na rzecz zawodów na warszawskim Torwarze, składanych deklaracji, zapewnień i stwierdzeń: „nie martw się , jakoś to będzie” - proza życia jest brutalna, budżet zawodów ma jeszcze dość dużą lukę i z niepokojem będziemy oczekiwali na finał naszej „akcji”, czyli rozliczenie i podsumowanie wydatków.
Szczerze wyznaję, gdyby nie konkretna pomoc finansowa Władz Miasta Stołecznego Warszawy – imprezę musielibyśmy już odwołać. Przyznane nam środki na organizację warszawskich zawodów (informacja opublikowana), za które dziękuję z głębi serca – zdecydowały, że brniemy dalej i się nie poddamy !

 

Największym naszym problemem jest w dalszym ciągu brak odpowiedniej ilości środków, aby można było spokojnie realizować ambitne plany pokazania naszego sportu na najwyższym poziomie (pula nagród finansowych, będąca zachętą do startu zawodników wysoko klasyfikowanych w rankingu światowym) oraz zorganizowania dobrego widowiska dla publiczności, wraz z zabezpieczeniem wymogów jakie stawiają przed nami względy bezpieczeństwa imprez masowych.
Ponawiam więc raz jeszcze prośbę - apel do wszystkich, którym nie jest obojętny los zawodów na Torwarze - każda wpłata w dowolnej formie jest potrzebna !!
A jak wpłacicie Państwo za dużo (dalej wierzę w obietnice bliskich mi osób, dobrze sytuowanych oraz „zastanawiających się” potencjalnych sponsorów), zapewniam  - „górka pieniędzy”, przewyższająca koszty organizacji Torwaru, nie pójdzie na administrację związkową, a na konkretne zadania – cele sportowo-szkoleniowe.
Mamy w tym roku, stojące przed nami wielkie wyzwania sportowe, wymagaące środków jakich nie posiadamy, bo dotacja państwowa jest skromna, a „tryskającego pieniędzmi źródełka” nie posiadamy.  W razie „nadmiaru” środków na organizację Torwaru – w pierwszej kolejności dofinansujemy przygotowania i start dzieci w tegorocznych Mistrzostwach Europy Dzieci w Skokach (na ten cel nie dostajemy żadnej dotacji), udział naszych jeźdźców w rozgrywkach Super Ligi (Meydan FEI Nations Cup Top League 2010) oraz przygotowania do imprez rangi Mistrzostw Europy w kategoriach juniorów i młodych jeźdźców. W czasie zawodów na Torwarze będziecie Państwo mogli obejrzeć „w boju” dzieci objęte przygotowaniami do tegorocznych ME (rozegrają konkursy na obniżonych przeszkodach małej rundy przez trzy dni) oraz reprezentację seniorów, zaproszoną do startu w rozgrywkach Super Ligi, do której zostaliśmy zakwalifikowani przed kilkoma dniami (patrz informacja na stronie www.pzj.pl )

 

Każdy może wesprzeć warszawskie zawody i powyższe sportowe wyzwania, przez:

- indywidualną wpłatę na konto PZJ (subkonto zawodów) z zaznaczeniem celu wpłaty „Torwar 2010”. Nazwisko i imię wpłacającego może być na prośbę zainteresowanego opublikowane na stronie WWW zawodów (maila należy wysłać na adres: monika.tarnowska@pzj.pl z prośbą o „ujawnienie” darczyńcy);
- przystąpienia do PZJ  w charakterze członka wspierającego (wpłata nie mniejsza niż 6.000 zł – patrz cennik opłat PZJ na rok 2010). Prosimy aby wpłacając taką składkę ukierunkowaną na warszawskie zawody, na dokumencie wpłaty zaznaczyć „Torwar 2010”;
 - skorzystanie z opublikowanej przed miesiącem oferty dla sponsorów (dostępna na stronie WWW zawodów). Dodatkowa oferta „pozapakietowa” może być przesłana na prośbę zainteresowanych.

Najprostszą formą wsparcia warszawskich zawodów jest wykupienie biletów wstępu, których sprzedaż ruszyła w ostatni piątek za pośrednictwem Firmy TICKETPRO (pełna informacja o biletach na stronie internetowej zawodów www.csiwarszawa2010  oraz stronie firmy www.ticketpro.pl .
Kupujcie Państwo bilety i zachęcajcie znajomych do przyjścia na nasze zawody – za co z góry dziękujemy !

 

Poza problemami finansowymi, wielką niewiadomą jest pogoda, która w tym roku płata nam wyjątkowe „figle” !  Przyzwyczailiśmy się od wielu lat do zim bezśnieżnych i żyliśmy w przekonaniu, że tak już będzie. A tu tymczasem mamy piękną polską zimę z dużymi opadami, które nam - organizatorom warszawskich zawodów stwarzają dodatkowe kłopoty związane z koniecznością wywiezienia z okolic Torwaru setek ton śniegu, który zalega na miejscach niezbędnych do postawienia infrastruktury namiotowej warunkującej organizację zawodów.
Znowu mogę stwierdzić, że gdyby nie zrozumienie i pomoc (bezinteresowna) życzliwych nam ludzi, problemu sami byśmy nie pokonali (brak pieniędzy na wywóz śniegu). Jestem przekonamy, że z tym „niespodziewanym” kłopotem też sobie poradzimy, a pogoda będzie łaskawa i w marcu nie będzie nam „dosypywało” skądinąd pięknego śniegu, którego – o ironio brakuje na właśnie rozpoczętych XXI Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver.

 

Polski Związek Jeździecki przedstawia informację o stanie organizacyjnym zawodów, która będzie sukcesywnie rozszerzana i publikowana na stronie internetowej zawodów.

 

Patronat honorowy nad naszymi zawodami przyjął Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski, zawsze życzliwy naszym „końskim” sprawom – DZIĘKUJEMY.

 

Pomoc medialną zapewniły nam dwie stacje telewizyjne TVP Sport i Canal +, co dla każdego organizatora zawodów jest sprawą nieocenioną – DZIĘKUJEMY.
Również dziękujemy z góry innym patronom medialnym naszych zawodów, którzy zgodzili się przyjść z pomocą i będą promować warszawskie zawody, a tym samym polskie jeździectwo.

 

Pragnę podziękować wyznaczonym osobom oficjalnym zawodów, które zgodziły się pełnić swoje funkcje na warszawskich zawodach bez wynagrodzenia – to piękny gest i wymierna pomoc z Państwa strony.

 

Dzięki zadeklarowanej pomocy ze strony Firmy CARTRANS Pana Jakuba Kartusa, możemy spać spokojnie jeśli chodzi o zbudowanie całej, niełatwej  infrastruktury wokół Torwaru dla przyjęcia ok. 200 koni, w tym ok. 150 sportowych oraz położenia profesjonalnego podłoża w głównej hali oraz na rozprężalni. Powyższa Firma zadeklarowała też pomoc w wywozie śniegu, o ile Centralny Ośrodek Sportu nie poradzi sobie sam z tym problemem. Pomoc w wywózce na pewno będzie potrzebna przy usuwaniu mas śniegu z okalających Torwar parkingów, niezbędnych do postawienia samochodów transportujących konie oraz osobowych, miejmy nadzieję licznej publiczności.

 

Mamy zapewnioną „obsługę” zawodów w zakresie przeszkód parkurowych i niezbędnej do ich dekoracji roślinności ze strony Firm GALA i TOMASZEWSKI - DZIĘKUJEMY.

 

Trwają rozmowy w sprawie zapewnienia ochrony zawodów, ich ubezpieczenia oraz zabezpieczenia medycznego. Z racji sytuacji finansowej próbujemy załatwiać te sprawy na zasadach częściowego zasponsorowania naszej imprezy.

 

Cały program dodatkowy zawodów, na którym nam bardzo zależy jest przygotowywany przy współpracy z Agencją Nieruchomości Rolnych i z Polskim Związkiem Hodowców Koni. Zamiarem naszym jest pokazanie dorobku polskiej hodowli koni podczas sobotniej Gali – „Teraz polskie konie”.

 

Chcemy wykorzystać zawody na Torwarze do przedstawienia problematyki „Przemysłu końskiego”, o wsparcie którego oba Związki (PZHK i PZJ) oraz Stowarzyszenie Hippica Pro Patria, zabiegają od kilku lat w urzędach – instytucjach administracji państwowej.
W celu przedstawienia aktualnej, niełatwej  sytuacji polskiej hodowli koni i spraw „przemysłu końskiego” jako szansy dla Polski, zapraszamy na zawody na Torwarze wszystkich parlamentarzystów, wysyłając stosowne zaproszenia

 

Planujemy też wiele innych pokazów i atrakcji dla publiczności, które wkrótce, po spięciu ostatecznej wersji programu zawodów, zostaną przedstawione na stronie internetowej.
Mając wynajęty Torwar wraz z jego infrastrukturą konferencyjną (trzy sale wykładowe), zaproponujemy program edukacyjny dla środowiska jeździeckiego oraz publiczności.
Wkrótce opublikujemy wykaz planowanych podczas zawodów wykładów, seminariów, spotkań panelowych itp. działań, których celem jest szerzenie kaganka jeździeckiej edukacji.  TORWAR w czasie zawodów ma tętnić życiem nie tylko sportowym, ale też takim, które przyczyni się do podniesienia na wyższy poziom wiedzy o naszym sporcie.
Podczas zawodów na Torwarze odbędzie się promocja nowej odznaki jeździeckiej  „Jeżdżę konno” – szczegóły wkrótce.

 

Dobiegły końca prace Pana Redaktora Witolda Duńskiego nad unikalnym, wspaniałym wydawnictwem pn. LEKSYKON POLSKIEGO JEŹDZIECTWA – KONNO PO SŁAWĘ. Podczas zawodów na Torwarze będzie możliwość złożenia zamówienia na tą wyjątkową książkę /album/, zawierającą biografie ludzi tworzących historię polskiego jeździectwa.

 

Z racji wyjątkowego wydarzenia sprzed kilku dni jakim jest zakwalifikowania przez FEI naszego kraju do współzawodnictwa „Meydan FEI Nations Cup Top League 2010”, podczas zawodów na Torwarze nastąpi prezentacja zawodników nominowanych przez Trenera Kadry Narodowej do reprezentacji, która wystartuje w tych prestiżowych zawodach.

 

Dziękując tym wszystkim, którzy nam pomagają przy organizacji zawodów CSI - W Warszawa – Torwar 2010, jeszcze biernych  - proszę o pomoc w tym ostatnim okresie przygotowań, a publiczność serdecznie zapraszam na nasze zawody, które MUSZĄ SIĘ UDAĆ !

 

Marcin Szczypiorski

 

Tagi: zawody   Skoki   międzynarodowe   torwar  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks