CSI-W Torwar 2010 - PROGRAM EDUKACYJNO - INFORMACYJNY

Nadesłany przez Michał Wróblewski 02.03.2010 14:30 (955 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Wykorzystując walory hali widowiskowo – sportowej Torwaru (możliwość skorzystania z sal konferencyjnych) oraz spełniając nasze (PZJ-tu) założenia programu edukacyjnego dla środowiska jeździeckiego oraz osób „wkraczających” w nasz sport, przedstawiamy Państwu przygotowany przez Komitet Organizacyjny CSI-W Warszawa-Torwar 2010, cykl wykładów - spotkań jakie zaplanowaliśmy podczas warszawskiej imprezy.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wybranym/ych przez siebie wykładzie/ach – spotkaniu/ach, przepraszając jednocześnie, że w razie dużego zainteresowania nie wszyscy będą mogli uczestniczyć z racji określonej pojemności sal.
Pierwszeństwo będą miały osoby, które jako pierwsze zgłoszą się do stanowiska recepcyjnego PZJ, zlokalizowanego na parterze w hali Torwar i otrzymają opaskę upoważniającą do wejścia na dany wykład - spotkanie. Rejestrację (wydawanie opasek wstępu) rozpoczniemy od czwartku wieczór (11.03.2010). Warunkiem otrzymania „wejściówki” jest posiadanie biletu wstępu na zawody (lub identyfikatora uczestnika).

 

Intencją zorganizowania spotkań dotyczących „przemysłu końskiego” jest zobrazowanie jak ciekawym ze społecznego punktu widzenia jest nadanie temu ważnemu, rodzącemu się w Polsce sektorowi gospodarki, właściwego kierunku i zainteresowanie tą problematyką władz gospodarczo – administracyjnych naszego Kraju.
Sprawie nadania właściwego kierunku problematyce „przemysłu końskiego”, trzy podmioty (Stowarzyszenie Hippica Pro Patria, Polski Związek Hodowców Koni i PZJ) poświęciły już wiele czasu, niestety jak na razie z małymi efektami. Włączając ten temat do programu dodatkowego tak nośnej imprezy jaką są zawody na warszawskim Torwarze, mamy nadzieję dotrzeć do właściwych adresatów. Na warszawskie zawody zostali zaproszeni wszyscy parlamentarzyści.

Na spotkania dotyczące odznak jeździeckich zapraszamy przede wszystkim instruktorów – trenerów jeździectwa, posiadających licencje PZJ. Podczas dwóch spotkań przedstawimy i omówimy zasady przyznawania nowej odznaki „Jeżdżę konno”, która została ustanowiona przez Zarząd PZJ w roku 2009. Warszawskimi zawodami na Torwarze rozpoczynamy jej upowszechnianie.  Do przyznawania (dystrybucji) odznak będą upoważnieni licencjonowani szkoleniowcy PZJ, po uprzednim podpisaniu stosownych dokumentów w Związku i pobraniu odznak wraz z legitymacjami. Wprowadzenie powyższej odznaki jest realizacją uchwał Walnego Zjazdu PZJ.

 

Zaplanowane panele dyscyplin (ujeżdżenia, wkkw i reiningu) mają na celu ich upowszechnianie, ale jednocześnie nadamy im charakter spotkań informacyjnych, podczas których zainteresowani będą mogli uzyskać odpowiedzi od kompetentnych osób na wszelkie sprawy natury organizacyjno - sportowej dyscypliny. We WKKW zostaną dodatkowo przedstawione, wdrażane obecnie przez Międzynarodową Federacje Jeździecką warunki bezpieczeństwa, które jest jednym z najważniejszych zagadnień w tej dyscyplinie.

 

Szczególnie zwracamy uwagę na zaplanowane wykłady z zakresu psychologii sportu, dziedziny wiedzy, która odgrywa coraz większą rolę we współczesnej rywalizacji sportowej, ale jest również nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Wykłady poprowadzi psycholog sportu Pani Beata Mieńkowska - wykładowca Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, trzykrotnie nominowana do olimpijskiej reprezentacji - opieki nad polskim olimpijczykami (I.O. Barcelona, I.O. Ateny, I.O. Pekin).

 

Program konferencji dyscypliny skoków, zaplanowanej w piątek wieczorem, przedstawimy w najbliższych dniach, licząc na udział w niej wszystkich zainteresowanych tą dyscypliną.

Tagi: zawody   Skoki   międzynarodowe   torwar  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks