CSI - W Warszawa TORWAR już za tydzień!

Nadesłany przez Admin 05.03.2010 19:20 (1034 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Media lubią naszą imprezę!

Pełna sala. Wszystkie miejsca zajęte. Wielu stojących pod ścianami. Błyskające flesze. Cztery kamery telewizyjne. Liczne mikrofony radiowe. Tak niespotykanym zainteresowaniem w 9-letniej historii zawodów CSI-W rozgrywanych na stołecznym Torwarze cieszyła się zorganizowana 5 marca br. konferencja prasowa.Ponad 60 przedstawicieli świata mediów przybyło na piątkową konferencję prasową poświęconą programowi imprezy, która od lat cieszy nie tylko koniarzy. Za stołem prezydialnym poza członkami komitetu organizacyjnego – Janem Okuliczem, Marcinem Szczypiorskim, Michałem Wróblewskim czy Michałem Wierusz-Kowalskim zaszczytne grono gwiazd wśród których Katarzyna Dowbor, Marek Frąckowiak, Paweł Kleszcz i Marek Siudym.

 

Program zbliżającego się wydarzenia jest niezwykle bogaty. Sport przez duże „S” – konkursy z cyklu pucharu świata, przeszkody sięgające 1.50 cm, walka przedstawicieli 12 krajów o punkty rankingowe, ponad 70 zawodników dosiadających blisko 140 koni. Ponadto pokazy dodatkowe – perły polskiej hodowli, czyli rodzime rasy koni w akcji; policja konna; kaskaderka; rydwany ognia; koński balet, czyli ujeżdżenie i wiele innych.

 

"Nikt nie wyjdzie z Torwaru zawiedziony. Nasza impreza ma charakter familijny, więc zarówno rodzice jak i ich dzieci znajdą tutaj miła rozrywkę. Przekonają się, że jeździectwo to sport dla każdego" – mówiła Katarzyna Dowbor, twórczyni idei konkursu gwiazd. I dodała – "Najlepszym tego dowodem jestem ja i moja córka Marysia, obie z satysfakcją jeździmy konno..."

 

"Obecna edycja zawodów należy do wyjątkowych. Po pierwsze dlatego, że głównym organizatorem jest Polski Związek Jeździecki; po drugie dlatego, że polska kadra skoczków weszła do grona najlepszych 12 drużyn świata i będzie rywalizowała o punkty w cyklu Pucharu Narodów tzw. Top Ligi. Zdarzenie bez precedensu, które nobilituje polskie jeździectwo" – informował z dumą prezes Marcin Szczypiorski. "Właśnie na Torwarze będzie niepowtarzalna okazja śledzić zmagania ścisłej czołówki Kraju kontra goście z zagranicy. I tak zobaczymy Aleksandrę Lusinę, Krzysztofa Ludwiczaka, Andrzeja Lemańskiego, Łukasza Jończyka..."

"Impreza, tak jak życzliwości mediów, potrzebuje sponsorów. Stąd gorące podziękowania m.in. dla Miasta Stołecznego Warszawy, Centralnego Ośrodka Sportu, Spółdzielni Mleczarskiej Spomlek czy Toyoty Motor Poland. Budżet imprezy to nie tylko konieczność zagwarantowania puli nagród rzędu 70.000 Euro. To również ogromny wysiłek logistyczny, Dość wspomnieć o 700 tonach specjalistycznego podłoża, które trzeba do hali Torwaru wwieźć, konieczności zbudowania stajni namiotowych na 200 koni, wyprodukowania 300 metrów bieżących banerów reklamowych, postawienia 400 metrów kwadratowych stoisk ekspozycyjnych pod targi jeździeckie, wydrukowania 3000 programów itd. To naprawdę ambitne wyzwanie" – stwierdził dyrektor zawodów Michał Wróblewski

 

Zasłużony dla imprezy konferansjer Paweł Kleszcz, aktor wielu popularnych seriali telewizyjnych, cieszył się z faktu, iż ewenementem tegorocznej edycji w bloku atrakcji towarzyszących będzie konkurs kaskaderów. "Pragniemy, żeby jego zasady pozostały dla publiczności niespodzianką. To będzie ekscytujące połączenie kunsztu jeździeckiego ze sceniczną brawurą. Temperatura na Torwarze podskoczy" – zapowiedział Paweł Kleszcz i dodał – "podobnym gejzerem emocji będą wyścigi zaprzęgów, które rokrocznie rozgrzewają trybuny do czerwoności..."

 

Miłym akcentem kończącym konferencję była degustacja oryginalnych polskich serów marki Old Poland pod paletę sycylijskich i toskańskich win. 

 

Michał Wierusz-Kowalski

Tagi: zawody   Skoki   międzynarodowe   torwar  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks