Nowe przepisy antydopingowe i kontroli leczenia koni FEI

Nadesłany przez Janusz Okoński 07.04.2010 14:30 (2003 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Lekarze weterynarii

W dniu 05.04.2010 weszły w życie i obowiązują na wszystkich zawodach Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej nowe przepisy antydopingowe i kontroli leczenia koni, oraz lista środków zakazanych dla koni.
Wszyscy, którzy związani są ze sportem jeździeckim, a zwłaszcza zawodnicy, narodowe związki jeździeckie, lekarze weterynarii, organizatorzy zawodów, osoby oficjalne, menadżerowie, trenerzy i luzacy są odpowiedzialni za rozumienie i przestrzeganie nowych przepisów.Tylko wspólny wysiłek całego środowiska jeździeckiego przyczyni się do integracji sportu jeździeckiego i dobrostanu koni. Wprowadzenie nowych przepisów antydopingowych i kontroli leczenia koni jest znaczące dla zapoczątkowania Ery Czystego Sportu.
Nowe przepisy jasno przedstawiają odpowiedzialność zawodników i określają grożące sankcje za łamanie tych przepisów. Jednocześnie przepisy rozszerzają pojęcie osoby odpowiedzialnej obejmując nim osoby współpracujące.


Nowe przepisy, lista środków i inne informacje: www.feicleansport.org

 

lek. wet. Janusz Okoński - Przewodniczący Komisji Weterynaryjnej

Tagi: konie   weterynaria   lekarze   badania   leczenie   środki   zakazane   antydoping  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks