STRZEGOM HORSE TRIALS 2010

Nadesłany przez Milena Barszczewska 28.06.2010 15:40 (1328 odsłon) Więcej wpisów tego autora
WKKW

W dniach 24-27 czerwca 2010 w Strzegomiu odbyły się eliminacje Pucharu Świata w WKKW - Strzegom Horse Trials.Impreza ta, stanowiąca jedno z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w Polsce, odbyła się w Strzegomiu już po raz ósmy. Wśród uczestników trzydniowych zmaganiach sportowych znalazł się również aktualny mistrz olimpijski, Hinrich Romeike na koniu Marius, występujący po raz pierwszy w Polsce. Rywalizację CIC*** zdominował  ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata w Strzegomiu Michael Jung wraz z ekipą zawodników niemieckich, zajmując na koniu Weidezaunprofi’s River of Joy 1. miejsce,  za na koniu La Biosthetique – Sam FBW 2. miejsce w tym samym konkursie. W konkursie CCI*** doskonałą formę pokazali reprezentanci Szwecji, zajmując trzy pierwsze lokaty. (1.msc - Niklas Lindback/Mister Pooh, 2.msc – Malin Larsson/Sofarsogood, 3.msc - Christoffer Forsberg/Grafman)

Wśród uczestników dwóch koronnych konkursów, CCI*** oraz CIC***, znalazło się trzech Polaków, w tym obecny Mistrz Polski w WKKW Łukasz Kaźmierczak, reprezentujący barwy klubu Kopras Wronki, na swoim czołowym koniu Ostler. Para ta potwierdziła wysoką formę przed zbliżającymi się w sierpniu Mistrzostwami Polski, uzyskując nie tylko siódme miejsce w konkursie CCI***,  ale również kwalifikację do Jeździeckich Mistrzostw Świata w Kentucky 2010.

W konkursie CCI*** uczestniczył również Paweł Spisak na koniu Wag, który jednak nie ukończył zawodów, wycofując się po poważnych błędach podczas próby terenowej. W równoległym konkursie CIC*** uczestniczyła także Katarzyna Kokowska na koniu Czarnolas, która z wynikiem 104 pkt. karnych uplasowała się na dalekiej 32 pozycji na 33 sklasyfikowane konie. Bardzo dużym zaskoczeniem była eliminacja z konkursu CCI*** mistrza olimpijskiego Hinricha Romeike, który po błędzie na przeszkodzie wodnej podczas próby terenowej  nie ukończył zawodów, nie przystępując ostatniego dnia do próby skoków.

Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza została zorganizowana z wielkim rozmachem i dbałością o szczegóły, zapewniając ogromne sportowe emocje nie tylko widzom bezpośrednio zainteresowanym jeździectwem, sprawdziła się także jako propozycja na spędzenie weekendu dla całej rodziny. Jak przystało na pierwszy weekend lata, sprzyjała temu piękna, słoneczna pogoda. 

"Ze swojego startu w zawodach jestem zadowolony, przede wszystkim ze względu na uzyskanie kwalifikacji do Jeździeckich Mistrzostw Świata w Kentucky. Zdaję sobie sprawę, że następnym ważnym startem, zarówno dla  mnie, jak i dla Ostlera, są Mistrzostwa Polski w Sopocie pod koniec sierpnia, jednak przede wszystkim przygotowuję się do startu w Mistrzostwach Świata. Podczas tego startu Ostler był w bardzo dobrej formie, którą mamy nadzieję zaprezentować również w Kentucky", mówi Łukasz Kaźmierczak.

 

Joanna Ciszewska

Koordynator ds. Marketingu Sportowego

Tagi: zawody   WKKW   międzynarodowe  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks