Komunikat w sprawie odwołanych zawodów CSI Katowice, 2 – 5.12.2010.

Nadesłany przez Marcin Szczypiorski 07.12.2010 17:20 (2053 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Zarząd

Wobec faktu odwołania Halowych Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSI 3* Katowice (3 – 5.12.2010.), w imieniu Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego przepraszam wszystkich zawodników (polskich i zagranicznych), którzy planowali swój start w tych zawodach.

Przepraszam przede wszystkim tych, którzy dojechali do Katowic, pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych jakie wystąpiły w Polsce w ubiegłym tygodniu. Przepraszam również publiczność, która wykupiła bilety na tę imprezę, mającą już swoją dwuletnią historię i została pozbawiona możliwości obejrzenia programu sportowego oraz zaplanowanych imprez towarzyszących.Odwołanie zawodów było dla Organizatora trudną decyzją, ale według posiadanej przeze mnie wiedzy - słuszną, nie wnikając (na razie) w sprawy związane z jej przygotowaniem.
Decyzja o odwołaniu powyższych zawodów została podjęta na miejscu w godzinach południowych dnia 3.12.2010 przez Organizatora w porozumieniu z osobami funkcyjnymi (oficjalnymi).


Jednocześnie informuję, że Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) w korespondencji z PZJ nie wydała zgody na zmianę rangi zawodów w Katowicach z formuły CSI 3* na CSI 2*.
Opublikowany na portalu Świat Koni komunikat Organizatora zawodów i podane w nim przyczyny ich odwołania, nie oddają całej prawdy o tym co spowodowało podjęcie takiej decyzji, zarówno w odniesieniu do trybu jak i czasu jej wydania.


Trudno jest na tym etapie oceniać przyczyny odwołania i wskazywać winnego/ych.
Taka sytuacja, mówiąc o zawodach rangi międzynarodowej w Polsce wydarzyła się po raz pierwszy i z pewnością musimy z tego wyciągnąć wnioski, aby w przyszłości się nie powtórzyła.

W celu wyjaśnienia wszelkich spraw związanych z przygotowaniami do tegorocznych zawodów w Katowicach, przyczyn ich odwołania oraz konsekwencji z tego wynikających, podczas najbliższego posiedzenia Zarządu PZJ, które odbędzie się 14.12.2010, powołam zespół kompetentnych osób, z zadaniem przygotowania raportu wraz z wnioskami.
Oświadczam również, że obarczanie winą Zarządu PZJ, biura Związku i mnie osobiście za to co się wydarzyło w Katowicach jest nieporozumieniem i świadczy o braku znajomości przepisów jakie obowiązują przy organizacji zawodów jeździeckich w Polsce i na świecie.

Marcin Szczypiorski
Prezes PZJ

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks