FEI Nations Cup Top League – rywalizacja zaostrza się

Nadesłany przez Łukasz Jankowski 30.07.2011 10:50 (1073 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

W rozegranej w dniu wczorajszym (29.07) VI rundzie Top League - FEI Nations Cup 2011 para Marcus Ehning - Plot Blue jako jedyna w obydwu nawrotach nie popełniła błęduKolejna runda jeździeckiej „Ligi Mistrzów” miała miejsce podczas pięciogwiazdkowego CSIO Hickstead (552 645 €). Był nią Konkurs o Puchar Narodów ( FEI Rolex Ranking - 200 000 €).

 

Tak się złożyło, że o pierwszym miejscu musiała zadecydować dodatkowa rozgrywka, do której szefowie ekip typowali po jednym zawodniku z drużyny. Marcus Ehning (12 FEI Rolex Ranking) rozstrzygnął o ostatecznym zwycięstwie Niemców. Był szybszy od aktualnego mistrza Europy (Kevin Staut – 2 FEI RR – Silvana de Hus), ale wolniejszy od aktualnej brązowej medalistki igrzysk olimpijskich Amerykanki Elizabeth Madden (16 FEI RR - Coral Reef Vio Volo), która ryzyko szybkiej jazdy okupiła zrzutką.


Plot Blue, to 14-letni holenderski ogier po Mr Blue. Dosiadany przez Marcusa Ehninga brał udział w ostatnich Mistrzostwach Świata i Europy zdobywajc w drużynowej klasyfikacji złoty i brązowy medal, a indywidualnie plasując się na 16 i 23 pozycji. W ubiegłym roku wygrał Finał Pucharu Świata.


Rozgrywki „Top League” zbliżają się do końca. Po Hickstead sytuacja w  klasyfikacji stała dużo bardziej ciekawa. W sporym stopniu stopniała przewaga Holendrów wywalczona aż trzema zwycięstwami (Rzym, St. Gallen i Aachen) w tegorocznych rozgrywkach. Pomarańczowi w brytyjskim PN niespodziewanie zajęli dopiero przedostatnie miejsce, ale utrzymali jeszcze prowadzenie w klasyfikacji tegorocznej edycji FEI Nations Cup. Przewaga nad Niemcami wynosi już tylko 5 punktów. Francuzi nieco oddalili się od strefy spadkowej, w której oprócz zupełnie nie radzącej sobie Danii walczą jeszcze Belgowie i  Amerykanie. Różnica między nimi wynosi zaledwie 0.5 punktu.


W kolejnych rundach tegorocznego FEI Nations Cup rywalizuje 8 narodowych drużyn. Za pierwsze miejsce uzyskuje się 10 punktów bonifikacyjnych. Kolejna pozycja w konkursie przynosi następujące ilości punktów: 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.  Do końca pozostały dwie rundy:

  • w przyszłym tygodniu w Dublinie
  • w ostatni piątek sierpnia w Rotterdamie

Tak wiec sprawa zwycięstwa i spadku w tej prestiżowej imprezie pozostaje zupełnie otwarta. Natomiast Brytyjczycy, Irlandczycy, Amerykanie oraz czterokrotni zwycięzcy tych rozgrywek (2003 ,2004, 2009, 2010) Francuzi w tym roku nie odegrają czołowej roli.

Tagi: Skoki   FEI   puchar   liga   Cup   Madden   Staut   Ehning.  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks