Zmarł Aleksander Gudzowaty

Nadesłany przez Marek Szewczyk 15.02.2013 19:10 (1768 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Dyscypliny

W czwartek, 15 lutego, zmarł w wieku 75 lat Aleksander Gudzowaty, przyjaciel i sponsor jeździectwa.Aleksander Gudzowaty po upadku komunizmu założył firmę Bartimpex i dorobił się olbrzymiego majątku na pośrednictwie w handlu gazem z rosyjskim Gazpromem. Umiał się nim dzielić. Stworzona przez niego fundacja "Crescendum Est Polonia" wspomagała uzdolnionych młodych artystów, zwłaszcza muzyków oraz naukowców.

 

Wspierał też jeździectwo. Wraz ze swym synem Tomaszem, znanym fotografikiem, stworzyli klub "Garo". W jego barwach startowali Anna Bienias w ujeżdżeniu oraz Grzegorz Kubiak, Łukasz Jończyk i Stanisław Przedpełski - w skokach. Grzegorz Kubiak jest jedynym od 1980 roku (IO Moskwa) polskim skoczkiem, jaki wystartował na Olimpiadzie w skokach przez przeszkody - Ateny 2004. Dosiadał tam klaczy Djane des Fontenis, której właścicielem był Tomasz Gudzowaty.

 

Aleksander Gudzowaty przez wiele przekazywał 20 tys. zł na nagrodę główną podczas mistrzostw Polski juniorów w skokach.

 

 

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks