Paweł Spisak ma nowego konia

Nadesłany przez Marek Szewczyk 16.02.2013 10:30 (2355 odsłon) Więcej wpisów tego autora
WKKW

Stadnina Koni Racot przekazała do dyspozycji Pawła Spisaka swojej hodowli klacz Pasję. Stadnina i zawodnik podpisali 4-letnią umowę, a główną intencją obu stron jest to, aby trzykrotny olimpijczyk mógł wystartować na Pasji na IO w Rio de Janeiro w 2016 roku.To przykład współpracy, której można tylko przyklasnąć - hodowcy z czołowym zawodnikiem. Szkoda, że jest ich tak mało w polskiej rzeczywistości.

 

Szczególne słowa uznania należy skierować pod adresem Jacka Gałczyńskiego. Zawodnik ten  startował na Pasji w konkurencji WKKW z dużym powodzeniem przez trzy lata. Wygrał na niej MPMK, gdy klacz ta miała 4 lata, a w ubiegłym sezonie, gdy była 6-letnia, zajął 2-gie miejsce. Oddanie najlepszego konia sportowego, na jakim się startuje, innemu zawodnikowi, w imię dobra sportu w ogóle, jest gestem, na jaki niewielu potrafiłoby się zdobyć. Nie bez znaczenia w tym wypadku jest zapewne to, że Jacek Galczyński jest nie tylko czołowym zawodnikiem Racockiego Klubu Jeździeckiego, ale też kierownikiem Stadniny, a więc ma na względzie promocję wyhodowanych przez siebie koni. Promocję jeszcze większą niż ta, którą sam był w stanie zapewnić jako jeździec.

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks