Cavaliada Warszawa

Nadesłany przez Marek Szewczyk 06.03.2013 17:52 (1403 odsłon) Więcej wpisów tego autora

W czwartek 7 marca o godzinie 9.00 rano konkursem małej rundy rusza CAVALIADA Warszawa. W hali Torwar rywalizować będą nie tylko skoczkowie, ale także powożący zaprzęgami dwukonnymi, a w piątek (18.30) i sobotę (18.45) widzowie będą mogli obejrzeć wiele różnorodnych pokazów.W CSI***-W wystartuje 240 koni pod zawodnikami z 20 krajów. Szczególnie silna jawi się ekipa Holandii, z Jurem Vrielingiem (mistrz olimpijski drużynowo z Londynu), Suzanne Tepper (wygrała GP na Torwarze w 2010 r.), czy Pietem Raijmakersem jr.

Zawodnicy z ligi Europy Centralnej walczyć będą w finale Pucharu Świata tej strefy. Składać się on będzie z trzech konkursów: czwartkowego szybkości (145 cm, godz. 17.00), piątkowego - zwykłego z rozgrywką (150 cm, godz. 13.30) oraz niedzielnego Grand Prix (155 cm, zwykły z rozgrywką, godz. 14.30).

Faworytami są zawodnicy z północnej subligi, a liderką jest Rosjanka Anna Gromzina (81 pkt.). Najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Jarosław Skrzyczyński, który zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 54 pkt.

W sumie na 12 konkursów CSI*** wyniki czterech z nich zaliczane będą do rankingu FEI, a łączna pula nagród to prawie pół miliona zł.

Poza skoczkami na Torwarze rywalizować specjaliści od powożenia zaprzęgami dwukonnymi. Po dwóch eliminacjach (Poznań, Lublin) liderem rozgrywek Halowego Pucharu Polski sponsorowanego przez firmę Volkswagen, jest Waldemar Kaczmarek z klubu Chersoń Bielin. Wyprzeda on byłego wicemistrza świata w singlach, Bartłomieja Kwiatka  (SLKS Książ) oraz Adriana Kostrzewę (KS Idmar Krajkowo).

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks