Zwycięstwo Parzivala, pożegnanie Salinero

Nadesłany przez Marek Szewczyk 17.03.2013 23:07 (1232 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Ujeżdżenie

Ósme i ostanie zawody eliminacjne PŚ w ujeżdżeniu ligi Europy Zachodniej zakończyły się zwycięstwem pary, która wygrywała dwa ostatnie finały PŚ -  Adelinde Cornelissen na Parzivalu. Podczas zawodów w Hertogenbosch (12-17 III) nastąpiło pożegnanie Salinero, konia na którym Anky van Grunsven cztery razy triumfowała w finale PŚ. Za nieco ponad miesiąc (24-28 IV) Adelinde Cornelissen będzie bronić w Goeteborgu pierwszego miejsca w finale PŚ. Wygrana w Hertogenbosch z wynikiem 85,900% pokazała, że jest w dobrej formie. Holenderka po raz pierwszy zaprezentowała nowy program freestyle o nazwie "Tribute to my Red Knight". Zwycięstwo nie przyszło jej jednak łatwo: Edward Gal ze swym nowym koniem Glock´s Undercover robi stale postępy, a w Hertogenbosch uzyskał najlepszy wynik w tym sezonie - 85,100%, niewiele ustępując Adelinde Cornelissen.

Trzecie miejsce zajęła Isabell Werth z koniem Don Johnson FRH (79,475%). W stolicy Brabancji nie startowała główna w tym sezonie rywalka Cornelissen - Niemka Helen Langenhanenberg z og. Damon Hill NRW. Te dwie pary powinny walczyć o zwycięstwo w finale PŚ.

Do finału zakwalifikowało się 9 najlepszych w eliminacjach zawodników: 

1. Kristina Sprehe GER  -   68 pkt.

2. Valentina Truppa ITA - 67

3. Edward Gal NED -  66

    Helen Langehanenberg GER - 66

    Isabell Werth GER - 66

6. Patrik Kittel SWE-  63

    Tinne Vilhelmson-Silfven -  63

8. Anna Kasprzak DEN - 58

9. Marcela Krinke Susmelj SUI - 50

 

Podczas zawodów w  Hertogenbosch nastąpiło uroczyste pożegnanie wał. Salinero, na którym Anky van Grunsven zdobyła dwa tytuły mistrzyni olimpijskiej w ujeżdżeniu (Ateny 2004 i Hongkong 2008), startowała także podczas IO w Londynie, gdzie ekipa Holandii wywalczyła brązowy medal, a Anky van Grunsven na 18-letnim wówczas Salinero zajęła 6. miejsce. Para ta  cztery razy triumfowała w finale PŚ ( 2004, 05, 06, 08). 

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks