Niemcy rozpoczęli zwycięstwem

Nadesłany przez Marek Szewczyk 24.03.2013 18:50 (1043 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Pierwsze w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Narodów w WKKW, we francuskim Fontainebleau, zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem mistrzów olimpijskich, a indywidualnie triumfowała złota para z Londynu - Michael Jung na La Biosthetique Sam.

Niemiecka Federacja Jeździecka poważnie potraktowała rozgrywki Pucharu Narodów w WKKW i do Fontainebleau wysłała bardzo silną ekipę w składzie: Michael Jung - Leopin FST, Dirk Schrade - King Artus, Andreas Dibowski - Butts Leon i Frank Ostholt - Little Paint. Niemcy wygrali, pokonując ekipę gospodarzy i Włoch. Kolejne miejsca zajęli: Holandia, Wielka Brytania, Nowa Zelandia oraz Hiszpania. Polacy nie startowali.

Indywidualnie dwa pierwsze miejsca zajęły niemieckie pary, które startowały tylko indywidualnie, ale jakże silne - medalowe z Londynu. Wygrał Michael Jung na La Biosthetique Sam z wyśmienitym wynikiem 35,6 pkt. k., a druga była brązowa medalistka Sandra Auffarth na Opgun Luovo z równie dobrym rezultatem - 37,4. Trzecie miejsce zajął także zawodnik niemiecki, a był nim... Jung, ale tym razem na "ekipowym" koniu Leopin FST - 46,2 pkt. k.

Zawody nie były łatwe. Takie sławy jak Mark Todd (NZB Campino) czy Pippa Funnel (Or Noir de la Loge) nie ukończyły imprezy.

Rozgrywki Pucharu Narodów w WKKW zawitają w czerwcu, podobnie jak w ubiegłym roku, do Strzegomia. Oto kalendarz tegorocznych rozgrywek:

1. Fontainebleau (FRA) 21-24 marca

2. Houghton Hall (GBR) 23-25 maja