Niemcy rozpoczęli zwycięstwem

Nadesłany przez Marek Szewczyk 24.03.2013 18:50 (1210 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Pierwsze w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Narodów w WKKW, we francuskim Fontainebleau, zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem mistrzów olimpijskich, a indywidualnie triumfowała złota para z Londynu - Michael Jung na La Biosthetique Sam.

 

 Niemiecka Federacja Jeździecka poważnie potraktowała rozgrywki Pucharu Narodów w WKKW i do Fontainebleau wysłała bardzo silną ekipę w składzie: Michael Jung - Leopin FST, Dirk Schrade - King Artus, Andreas Dibowski - Butts Leon i Frank Ostholt - Little Paint. Niemcy wygrali, pokonując ekipę gospodarzy i Włoch. Kolejne miejsca zajęli: Holandia, Wielka Brytania, Nowa Zelandia oraz Hiszpania. Polacy nie startowali.

Indywidualnie dwa pierwsze miejsca zajęły niemieckie pary, które startowały tylko indywidualnie, ale jakże silne - medalowe z Londynu. Wygrał Michael Jung na La Biosthetique Sam z wyśmienitym wynikiem 35,6 pkt. k., a druga była brązowa medalistka Sandra Auffarth na Opgun Luovo z równie dobrym rezultatem - 37,4. Trzecie miejsce zajął także zawodnik niemiecki, a był nim... Jung, ale tym razem na "ekipowym" koniu Leopin FST - 46,2 pkt. k.

Zawody nie były łatwe. Takie sławy jak Mark Todd (NZB Campino) czy Pippa Funnel (Or Noir de la Loge) nie ukończyły imprezy.

Rozgrywki Pucharu Narodów w WKKW zawitają w czerwcu, podobnie jak w ubiegłym roku, do Strzegomia. Oto kalendarz tegorocznych rozgrywek:

1. Fontainebleau (FRA) 21-24 marca

2. Houghton Hall (GBR) 23-25 maja

3. Strzegom-W (POL) 30 maja - 2 czerwca

4. Akwizgran (GER) 25-30 czerwca

5. Montelibretti (ITA) 21-23 września

6. Waregem (BEL) 26-29 września

7. Boekelo (NED) 11-14 pażdziernika

Wyniki można znaleźć na stronie:

 http://www.sportequi.fr/fontainebleau/fontainebleau.html

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks