Medale HPP rozdane

Nadesłany przez Marek Szewczyk 07.04.2013 22:10 (1071 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Piotr Morsztyn, Zuzanna Gowin, Monika Grundkowska złotymi medalistami Halowego Pucharu Polski

Złoty medal HPP w kategorii seniorów wywalczył Piotr Morsztyn (KJ Osadkowski Jakubowice) na wał. Osadkowski Van Halen. Przez trzy dni zmagań i cztery parkury para ta nie miała zrzutki. Drugie miejsce zajął Łukasz Wasilewski (HBC Lasocice) na wał. Wavantos vd Renvillehoeve, zdobywając pierwszy w swej karierze medal zawodów rangi mistrzostw Polski. Dla Sławomira Hartmana brązowy medal był drugim w jego karierze (pierwszy w 2008 r.). Reprezentant KJ Lotar Biskupiec dosiadał wał. Wodan.

Zwyciężczni w kategorii młodych jeźdźców - Zuzanna Gowin  dosiadająca wał. Empero vant Roosakker - podobnie jak P. Morsztyn, nie miała zrzutki przez całe mistrzostwa. Zawodniczka KJ Szumawa Bobrowiec, która jest jeszcze juniorką, ukończyła z wynikiem 0,23 punktu karnego. Na drugim stopniu podium stanął Wojciech Dahlke (Budzyński KS Kłos), który oba nawroty finału pokonał bezbłędnie na koniu Vineyard. Brązowy medal zdobyła Natalia Koziarowska (WLKS Krakus Swoszowice) na koniu Santiago.

Również w kategorii juniorów złoty medal przypadł zawodniczce, która nie miała błędu w czterech parkurach. Jest nią Monika Grundkowska. Reprezentanka klubu Krakus Swoszowice dosiadała klaczy Zeta. Srebrny medal wywalczył Andrzej Opłatek (KJ HEAA Turek). Startował na klaczy Light my Fire, a HPP ukończył z jednym błędem. O medalu brązowym zadecydowała rozgrywka. Wygrała ją Paulina Januszewska (ŁKJ) na klaczy Delicja, pokonując Szymona Tęczę (KJ Sokół Damasławek), który dosiadał  kl. Lukrecja.

Zawody odbyły się w dniach 5-7 kwietnia w powstałym w 2012 roku ośrodku stworzonym przez Mirosława Szarego i jego rodzinę w Michałowicach pod Krakowem - Klub Jazy Konnej Szary Michałowice.