Medale HPP rozdane

Nadesłany przez Marek Szewczyk 07.04.2013 22:10 (1133 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Piotr Morsztyn, Zuzanna Gowin, Monika Grundkowska złotymi medalistami Halowego Pucharu PolskiZłoty medal HPP w kategorii seniorów wywalczył Piotr Morsztyn (KJ Osadkowski Jakubowice) na wał. Osadkowski Van Halen. Przez trzy dni zmagań i cztery parkury para ta nie miała zrzutki. Drugie miejsce zajął Łukasz Wasilewski (HBC Lasocice) na wał. Wavantos vd Renvillehoeve, zdobywając pierwszy w swej karierze medal zawodów rangi mistrzostw Polski. Dla Sławomira Hartmana brązowy medal był drugim w jego karierze (pierwszy w 2008 r.). Reprezentant KJ Lotar Biskupiec dosiadał wał. Wodan. 

Zwyciężczni w kategorii młodych jeźdźców - Zuzanna Gowin  dosiadająca wał. Empero vant Roosakker - podobnie jak P. Morsztyn, nie miała zrzutki przez całe mistrzostwa. Zawodniczka KJ Szumawa Bobrowiec, która jest jeszcze juniorką, ukończyła z wynikiem 0,23 punktu karnego. Na drugim stopniu podium stanął Wojciech Dahlke (Budzyński KS Kłos), który oba nawroty finału pokonał bezbłędnie na koniu Vineyard. Brązowy medal zdobyła Natalia Koziarowska (WLKS Krakus Swoszowice) na koniu Santiago.

Również w kategorii juniorów złoty medal przypadł zawodniczce, która nie miała błędu w czterech parkurach. Jest nią Monika Grundkowska. Reprezentanka klubu Krakus Swoszowice dosiadała klaczy Zeta. Srebrny medal wywalczył Andrzej Opłatek (KJ HEAA Turek). Startował na klaczy Light my Fire, a HPP ukończył z jednym błędem. O medalu brązowym zadecydowała rozgrywka. Wygrała ją Paulina Januszewska (ŁKJ) na klaczy Delicja, pokonując Szymona Tęczę (KJ Sokół Damasławek), który dosiadał  kl. Lukrecja.

Zawody odbyły się w dniach 5-7 kwietnia w powstałym w 2012 roku ośrodku stworzonym przez Mirosława Szarego i jego rodzinę w Michałowicach pod Krakowem - Klub Jazy Konnej Szary Michałowice. 

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks