Ponownie jeździec z USA

Nadesłany przez Marek Szewczyk 28.04.2013 20:56 (1008 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Amerykanka Beezie Madden (koń Simon) zwyciężczynią finału PŚ w skokach, który rozgrywany był w Goeteborgu. Jarosław Skrzyczyński w finałowym konkursie już nie startował.

Podobnie jak przed rokiem Steve Guerdat (SUI) przegrał walkę o pierwsze miejsce w finale PŚ dopiero w barażu z zawodnikiem z USA. Tym razem była to Beezie Maden (przed rokiem Rich Fellers). Dosiadający wał. Nino des Buissonnets  Steve Guerdat wystartował w rozgrywce pierwszy i postawił wszystko na jedną kartę, ale zakończyło się to dwiema zrzutkami. Amerykanka pojechała znacznie wolniej, ale na czysto i wygrała.

Trzecie miejsca zajął Kevin Staut (FRA) na klaczy Silvana HDC.

W dwunawrotowym konkursie finałowym miało prawo startować 25 najlepszych zawodników, w związku z tym Jarosław Skrzyczyński nie brał w nim udziału, gdyż po dwóch dniach sklasyfikowany został na 35. miejscu. Z trojga jeźdźców z Ligi Europy Centralnej w niedzielnym konkursie wystąpił tylko Łotysz Kristaps Neretnieks (konie Conte Bellini, Continue), sklasyfikowany ostatecznie na 21. miejscu.