Ustawa deregulacyjna, system szkolenia PZJ

Nadesłany przez Łukasz Abgarowicz 02.05.2013 13:30 (1496 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Sejm RP uchwalił ustawę deregulacyjną. Do 19 maja 2013 r. ustosunkuje się do niej Senat, następnie ewentualne poprawki senackie rozpatrzy Sejm i ustawa trafi do podpisu Prezydenta RP. Cała procedura prac nad ustawą zakończy się przed wakacjami.Szanowni Państwo,

Sejm RP uchwalił ustawę deregulacyjną. Do 19 maja 2013 r. ustosunkuje się do niej Senat, następnie ewentualne poprawki senackie rozpatrzy Sejm i ustawa trafi do podpisu Prezydenta RP. Cała procedura prac nad ustawą zakończy się przed wakacjami.

Oznacza to, że od jesieni bieżącego roku będziemy mogli wprowadzić nowy, własny system szkolenia i nadawania uprawnień instruktorskich i trenerskich.

Ta nowa sytuacja jest wielką szansą dla naszego środowiska:

po pierwsze na skorelowanie rzeczywistych kwalifikacji i dokonań poszczególnych osób z poziomem uprawnień szkoleniowych, jakie będą otrzymywały od PZJ;

po drugie umożliwi takie skonstruowanie systemu szkolenia, które pozwoli na w znacznej mierze eksternistyczne przygotowanie do egzaminów, prowadzenie szkolenia na zasadzie „mistrz-uczeń”, a także na uproszczoną ścieżkę uzyskiwania uprawnień przez zawodników;

po trzecie umożliwi objęcie doszkalaniem i weryfikacją umiejętności kadry pracujące w jeździectwie turystycznym i rekreacyjnym.

Diametralnie zmieni się wartość licencji instruktorskich i trenerskich PZJ. W ramach programu „Cała Polska jeździ konno” będziemy rekomendowali społeczeństwu WYŁĄCZNIE instruktorów i trenerów posiadających nasze uprawnienia.

Cel, który chcemy osiągnąć, to fachowo prowadzona, poprawna nauka jazdy konnej dla każdego dziecka i osoby dorosłej rozpoczynających swoją przygodę jeździecką.

W połączeniu z pracą nad wdrożeniem systemu wyszkolenia zawodników (przyjęty przez Zarząd PZJ i już wdrażany program „RIO PLUS”) oraz standardami nauczania i szkolenia jazdy konnej (trwają prace przygotowawcze do powołania zespołu dla ich uzgodnienia i wdrożenia. Będą w nim uczestniczyć polscy szkoleniowcy o największym doświadczeniu i dorobku sportowym i trenerskim) mamy szansę na odbudowę Polskiej Szkoły Jazdy Konnej.

Łukasz Abgarowicz

Prezes Zarządu PZJ

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks