Michael Whitaker w Madrycie

Nadesłany przez Marek Szewczyk 06.05.2013 22:36 (1081 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Ruszył tegoroczny cykl Longines Global Champions Tour. Pierwsze zawody, w Madrycie, wygrał Michael Whitaker na koniu Viking. Premia za zwycięstwo wyniosła 94 050 euro, a całym konkursie - 285 tys. euro.W Madrycie do rozgrywki zakwalifikowało się 8 par. Jedynie Michael Whitaker na 11-letnim Vikingu KWPN (Jacomar x Almox Prints) pokonał parkur bezbłędnie. Najszybsza była Amerykanka Laura Kraut na klaczy Jubilee d'Ouilly, ale miała jedną zrzutkę i zajęła 2. miejsce. Trzeci był Alvaro de Miranda (BRA) na AD Rahmannshof's Bogeno.

 

To już ósmy sezon rozgrywek GChT, które zyskały nowego sponsora głównego - firmę Longines. W kalendarzu na ten sezon przewidzianych jest 13 zawodów, a pula nagród wynosi 8 mln euro. Trzy nowe miejsca to Madryt, Londyn i Szanghaj.

Zeszłoroczne rozgrywki GChT oglądało 21 mln widzów na całym świecie, głównie za pośrednictwem stacji Eurosport, a na trybunach zasiadło 300 tys. widzów. 

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks