W Sopocie Mazurek nr 8, ale nie w Grand Prix

Nadesłany przez Marek Szewczyk 17.06.2013 12:00 (1079 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

Ostatni konkurs dla barw Polski  w Sopocie wygrał Jarosław Skrzyczyński na koniu Baltazar du Rouet. Do rozgrywki konkursu Grand Prix zakwalifikowało się dwóch Polaków, którzy zajęli miejsca 10. i 12.

 

 Jarosław Skrzyczyński triumfował w konkursie szybkości, 140 cm. Było to zwycięsto nr 8 dla barw Polski na tegorocznym CSIO**** w Sopocie. Drugie miejsce w tym bardzo licznie obsadzonym konkursie (82 konie) zajął Łukasz Wasilewski na wał. Wavantos van't Ranvillehoeve. Szóste miejsce zajął Skrzyczyński na drugim koniu, na Balouzino.

W rozgrywce Grand Prix wzięło udział dwóch Polaków. Marek Lewicki  na Abigeju miał jedną zrzutkę i zajął 10. miejsce. Jarosław Skrzyczyński, który do tego najważniejszego konkursu idywidualnego wybrał wał. Crazy Quick, miał trzeci czas, ale dwa błędy, co dało mu ostatecznie 12. miejsce. Wygrała Stephanie Brugman (Holandia) na Waldo.

Tegoroczne CSIO*** w Sopocie miało wyjątkową obsadę, zarówno liczbowo (w konkursie dużej rundy pierwszego dnia wystartowało 126 koni), jak i jakościowo. Gościliśmy aż 5 jeźdźców z czołowej setki rankingu FEI, a najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem był Emanuele Gaudiano. Włoch zajmuje obecnie 34. miejsce. Poza nim było pięciu olimpijczyków z Londynu, z Abdullahem Al Sharbatlym, który wraz z kolegami z Arabii Saudyjskiej wywalczył brązowy medal. Zawodnik ten jest też aktualnym wicemistrzem świata z 2010 roku z Lexington. Byli też brązowi medaliści drużynowo z Lexington, Belgowie Dirk Demeersman oraz Jos Lansink.

Ten ostatni był niewątpliwie najbardziej utytułowanym zawodnikiem, jakiego kiedykolwiek gościliśmy w Polsce. W swojej karierze sportowej ma: tytuł mistrza świata (Akkwizgran 2006, Cumano), złoty medal olimpijski drużynowo (Barcelona 1992, Egano), zwycięstwo w finale PŚ (Hertogenbosch 1994, Libero H), czy dwa medale indywidualne ME: srebrny z Mannheim 2007 (Cumano) i brązowy z Rotterdamu 1989 (Felix).

Pełne wyniki CSIO dostępne są na stronie organizatora: www.hipodrom.sopot.pl oraz http://eventcontent.hippoonline.de/

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks