Jerzy Krukowski mistrzem Polski w WKKW

Nadesłany przez Marek Szewczyk 04.08.2013 23:10 (1127 odsłon) Więcej wpisów tego autora
WKKW

W Sopocie rozegrano międzynarodowe zawody w WKKW. W CIC* triumfował Kamil Rajnert na koniu Jak Chef, w CIC** - Niemka Caro Hoffrichter na kl. Leaticia, a najlepszy z Polaków, Artur Społowicz na Barycie zajął 4. miejsce.

Najtrudniejszy konkurs, CIC***, zakończył się podwójnym zwycięstwem Andreasa Ostholta (Niemcy), który wygrał na koniu So Is Et, a drugie miejsce zajął na kl. Pensylwania.

Najlepszy z Polaków, Jerzy Krukowski dosiadający kl. Apokalipsa M, zajął 8. miejsce, co dało mu drugi w jego karierze tytuł mistrza Polski. Rywalizacja o medale MP była zacięta, a wyniki na parkurze zaskakujące. Prowadzący po krosie ze sporą przewagą Kamil Rajnert (koń Lassban Radovix) miał na parkurze aż 4 zrzutki i spadł na 3. miejsce. Drugie zajął Łukasz Kaźmierczak na 17-letnim Ostlerze. Dla tego konia był to ostatni start w karierze. Jak ogłosił jeździec - Ostler przechodzi w stan spoczynku sportowego. 

Warto podkreślić, że dwa z trzech koni-medalistów są polskiej hodowli. Wspomniany Ostler (Juror xx - Ostka trak. po Jaskier wlkp) wyhodowany został w SK Żołędnica, zaś Apokalipsa M (Paradys sp - Amhara sp po Le Voltaire KWPN) w SK Moszna. Matka Apokalipsy M - Amhara wywodzi się z rodziny klaczy wysokiej półkrwi. Jest córką klaczy Amandina (po Dixieland xx),  wnuczką klaczy Amanda (po Mehari xx oraz prawnuczką klczy Aba (po Balustrade xx).

Pełne wyniki na stronie organizatora: www.hipodrom.sopot.plWyniki MP w WKKW, Sopot, 2-4 VIII 2013

1.  Jerzy Krukowski (KJ Rakowiec Kwidzyn) Apokalipsa M 64,20 pkt. k.

2.  Łukasz Kaźmierczak (SKJ Gryf Biały Bór) Ostler 64,40

3.  Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór) Lassban Radovix 65,80

4.  Paweł Warszawski (WKJ Gabon Walewice) Hatteria 66,00

5.  Kajetan Wałecki (ZKS Drzonków) 72,60

6.  Marta Dziak-Gerlicz (KJ Szwadron Jazdy RP Stara Miłosna) Vacat JP 76,80

    startowało 9 zawodników, ukończyło 6

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks