Niemcy ponownie najlepsi

Nadesłany przez Marek Szewczyk 22.08.2013 18:14 (834 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Ujeżdżenie

Ekipa Niemiec zdobyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej ME w ujeżdżeniu rozgrywanych w duńskim Herning.

Obie Polki nie zakwalifikowały się do Grand Prix Special.

Po czterech latach przerwy drużyna Niemiec (a właściwie Niemek, bo cztery panie) sięgnęła po tytuł mistrzowski w klasyfikacji drużynowej na imprezie rangi mistrzostw kontynentu. Srebrny medal dla Holandii, a brązowy dla Wielkiej Brytanii.

W konkursie Grand Prix, który był też pierwszą częścią rywalizacji indywidualnej, wystąpiły dwie Polki. Katarzyna Milczarek z og. Ekwador została oceniona na 66,626%, co dało jej 40. miejsce, a Żaneta Skowrońska z kl. Salmag With You - na 63,40%, co uplasowało ją na 56. miejscu. A ztem obie Polki nie zakwalifikowały się do drugiego etapu rywalizacji indywidualnej - do GP Special, w którym ma prawo startu tylko czołowa "30" z Grand Prix.

W konkursie tym najwyżej została oceniona mistrzyni olimpijska z Londynu - Charlotte Dujardin z koniem Valegro. Jej wynik - 85,942% to nieoficjalny rekord jeśli chodzi o wysokość oceny w  Grand Prix. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni ostatniego finału PŚ - Niemka Helen Langehanenberg dosiadająca og. Damon Hill NRW - 84,377%.

Konkurs GP Special rozegrany zostanie w piątek, a GP Freestyle - w niedzielę.