II Konferencja „Konie Pomorza ”

Nadesłany przez Dorota Plebanowicz 03.09.2013 13:10 (1286 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Już za 3 tygodnie odbędzie się długo oczekiwana i niezmiernie potrzebna w świecie jeździeckim konferencja „Konie Pomorza”. Udział w niej wezmą m.in. Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Senator Łukasz Abgarowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni prof. Zbigniew Jaworski.

Patronat nad Konferencją „Konie Pomorza” objął Komisarz Europejski ds. Budżetu i Promowania Finansowego KE Janusz Lewandowski.

Czy można zwiększyć popularność dyscyplin jeździectwa i wypromować konie polskiej hodowli?

Jak sprawić, by jeździectwo stało się sportem narodowym będziemy dyskutować z oficjelami 27 września od godz. 11:00 w Kwidzynie.W polskiej tradycji konie są mocno zakorzenione. Każdy zna Kasztankę Marszałka Piłsudskiego i Husarię, a z pewnością wielu z nas z zapartym tchem oglądało serial „Karino”. W sporcie jeździeckim Polacy również odnosili sukcesy, a największym z nich był niewątpliwie złoty medal olimpijski Jana Kowalczyka na Artemorze w Moskwie. Jednak, jak wygląda jeździectwo Polaków dzisiaj?

Najnowsze dane mówią o 300 000 osób jeżdżących konno w Polsce i 800 imprezach jeździeckich w ciągu roku. W całym kraju znajduje się 1600 stajni i ośrodków jeździeckich, z czego 160 w samym województwie pomorskim, co w prostym rachunku daje aż 10%. Poniższe liczby ukazują, że dyscyplina ta staje się zjawiskiem masowym.

O tym, jak wykorzystać tkwiący w niej potencjał dowiedzą się uczestnicy II konferencji „Konie Pomorza”, która odbędzie się 27 września 2013 od godz. 11:00 na Terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych „Miłosna” w Kwidzynie.

Poruszone zostaną tematy pozyskania dofinansowań na jeździectwo ze środków unijnych i perspektywy przemysłu konnego w Polsce, a także przedstawione zostaną ośrodki z Pomorza, którym udaje się skutecznie rozwijać i promować jeździectwo. Głos zabiorą również: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezes Polskiego Związku Jeździeckiego Senator Łukasz Abgarowicz oraz Prezes Polskiego Związku Hodowców Koni prof. Zbigniew Jaworski.

 

Organizatorzy zapraszają na konferencję właścicieli i zarządców ośrodków jeździeckich, hodowców i wszystkich pasjonatów koni oraz turystyki konnej, którzy pragną rozwijać i promować jeździectwo w województwie pomorskim i ościennych. Rejestracja uczestników rozpoczyna się od godz. 10:00, a wstęp jest wolny.

                

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela Paulina Miszker, portal jeździecko-turystyczny ZABOOKUJ.eu - 785-850-261, kontakt@zabookuj.eu.

 

Strona internetowa konferencji: www.koniepomorza.zabookuj.eu  

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks