VIII Partynice Dressage Competition 2013 CDI-W***

Wrocław 13 – 15 września 2013
Nadesłany przez Admin 04.09.2013 15:31 (1385 odsłon) Więcej wpisów tego autora

Tegoroczna, ósma już edycja Partynice Dressage Competition zapowiada niezwykle widowiskową walkę o najwyższe laury w Eliminacjach Pucharu Świata w Ujeżdżeniu. Organizatorem zawodów odbywających się na terenie pięknego Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice jak co roku jest Amatorski Klub Ujeżdżeniowy „Thomson”.Patronem honorowym Partynice Dressage Competition jest Prezydent Wrocławia pan Rafał Dutkiewicz, a głównym sponsorem zawodów Totalizator Sportowy.

Zgłoszone pary – koń i jeździec – reprezentują aż 15 krajów, a wśród nich: Republikę Południowej Afryki, Nową Zelandię, Australię, Białoruś, Finlandię, Czechy, Niemcy, Szwajcarię, Holandię, Szwecję, Estonię, Belgię, Hiszpanię, Ukrainę i oczywiście Polskę. Wśród zawodników nie zabraknie najlepszych europejskich jeźdźców na czele ze Szwajcarką – Marcelą Krinke Susmelj - Mistrzyni Szwajcarii w latach 2009, 2010, 2012. Uczestniczka Mistrzostw Europy w Hagen (2005), Windsorze (2009), Rotterdamie (2011) oraz Mistrzostw Świata w Aachen (2006) i Kentucky (2010), czy wschodzącę gwiazdą australijskiego ujeżdżenia Hayley Beresford. O honor gospodarzy powalczy Katarzyna Milczarek, zajmująca aktualnie najwyższą pozycję w Światowym Rankingu Ujeżdżeniowym spośród wszystkich naszych reprezentantów – 28. (na 682 sklasyfikowanych). Dodatkowy prestiż zmagań najlepszych dresażystów zapewnia Komisja Sędziowska w składzie Wojciech Markowski - POL, Vincenzo Truppa - ITA, Isobel Wessels – GBR (sędziowie posiadający doświadczenie w sędziowaniu zawodów rangi Mistrzostw Świata czy Igrzysk Olimpijskich), Ricky Macmillan – AUS, Iryna Shulga – UKR, Juan Carlos Campos Escribano – ESP oraz polscy sędziowie Janusz Lawin i Wacław Pruchniewicz.

Nie mniej emocjonująco zapowiada się walka o medale Mistrzostw Polski Seniorów
w Ujeżdżeniu. Pierwszy raz od wielu lat nie można wskazać pewnych kandydatów do medali. Pojawiło się sporo zawodników rozpoczynających starty na poziomie Grand Prix reprezentujących już wysoki poziom techniczny. Oprócz wspomnianej Katarzyny Milczarek, która wydaje się być niezagrożonym faworytem do zwycięstwa, medale srebrny i brązowy będą przedmiotem zaciętej rywalizacji co najmniej dziewięciu zawodników.  

Zawody trwają 3 dni, od piątku do niedzieli. Przez 2 dni zawodnicy kwalifikują się do konkursów niedzielnych. W niedzielę odbędą się ulubione konkursy publiczności - dowolne
z muzyką – w tym Finał Mistrzostw Polski oraz Eliminacje Pucharu Świata CDI-W***
– konkurs Grand Prix Free Style o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego.

Bieżące informacje dotyczące Partynice Dressage Competition 2013 umieszczane są na stronie www.cdiwroclaw.pl . Relacje z zawodów można też będzie oglądać w:

- TVP Wrocław (kroniki zawodów 13 i 14 września około godziny 22:15 oraz
15 września godzinną relację od godziny 17:40),

- TVP Sport 15 września relację na żywo od godziny 14.00,

- a także 15 września w relacji internetowej à http://www.tvp.pl/wroclaw/polecamy/o- ... rmo-w-internecie/10214177  od godziny 17:40.  

Konkursy zaczynać będą się codziennie od godziny 10.00.  

 

WSTĘP WOLNY – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks