Co Nowego w Skokach

Nadesłany przez Łukasz Jankowski 25.07.2007 14:10 (1991 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki
200 000 PLN- CSI**  Warka (20-22.07.2007.)

W najważniejszym konkursie zawodów w „80 000 PLN- Grand Prix Equisport (273.2.2.3.3.4.3- do 145 cm) pierwsze miejsce zajęła para Andrzej Głoskowski-Imequyl (0+0-35ooo PLN-  FEI Ranking). Andrzej Głoskowski wygrał pierwsze w swojej karierze GP CSI i jednocześnie wywalczył pierwsze 30 punktów do klasyfikacji światowego rankingu.

Na drugim miejscu uplasował się Marek Lewicki (0+0/41.66-20ooo PLN -702 FEI Ranking - Albin). Trzecie miejsce zajął Tomasz Kumorek (0+0- 10ooo PLN-1354 FEI Ranking - Sir Robin). Czwarty był Piotr Morsztyn (0+0-5000 PLN-549 FEI Ranking - Dywizja)

W niedzielnym Finale Małej Rundy (20ooo PLN-135 cm-art.238.2.2) pierwsze miejsce zajął aktualnie nie notowany w światowym rankingu FEI Krzysztof Prasek (Love Suprem). Drugą lokatę wywalczyła aktualna Mistrzyni Polski Juniorów Joanna Rosicka startująca na swoim drugim koniu Jaspis. Trzeci był aktualnie nie notowany w światowym rankingu FEI Duńczyk Lars Pedersen (Gina Lady).

Finał Rundy Młodych Koni wygrała Utopia dosiadana przez Jacka Zagora. Drugie miejsce zajęła szwajcarska para Philippe Rizoli-Chief V, a trzeci był Ushi prezentowany przez Zbigniewa Płatosa.

Samsung Super League with the FEI 2007
732ooo € - CSIO***** Aachen (03-08.06.2007.)

Tegoroczne rozgrywki SSL przekroczyły półmetek i wszystko już wskazuje na to, że tę prestiżową imprezę wygrają Niemcy. Ich przewaga nad zajmującymi drugie miejsce Szwajcarami nie jest aż tak znaczna, ale trudno przypuszczać by nasi zachodni sąsiedzi po braku zwycięstw w dwóch ostatnich najbardziej znaczących imprezach (Mistrzostwa Świata i Puchar Świata) nie dołożyli wszelkich starań, aby zająć pierwsze miejsce w SSL.

W rozgrywanej podczas acheńskiego CSIO V Rundzie SSL w „150 ooo € - Nations Cup of Germany" (160 cm - 264.6 i 264) pierwsze miejsce wywalczyła drużyna niemiecka (49 5oo €-4 p. : Marcus Ehning- 8 FEI Ranking - Noltes Kuechengirl-0+4, Christian Alhmann-5 FEI Ranking-Coster-0+0, Mederith Michaels-Beerbaum-2 FEI Ranking-Shutterfly- 0+0, Ludger Beerbaum-4 FEI Ranking- Goldfever-0.

Kolejne miejsca zajęły ekipy: Szwajcarii (33ooo €-12 p.), Francji i Szwecji (22 25o €-20 p.), Belgii (11 5oo €-24 p.), USA (7ooo €-37 p.), Holandii (4 8oo €-29 p.). i Wielkiej Brytanii (3 7oo €-34 p.) Autorami podwójnych bezbłędnych przejazdów byli: Christian Alhmann, Mederith Michaels-Beerbaum i Belg Patric Mc Entee ( 92 FEI Ranking-Sherry Mury Marais Z).

Dla Ludgera Beerbauma był to jubileuszowy setny start w Konkursach o Puchar Narodów. Jak wiele razy bywało, pojechał bezbłędnie i nie musiał startować w II nawrocie, bowiem już jego partnerzy zapewnili zwycięski wynik dla drużyny.