Oświadczenie

Nadesłany przez Łukasz Jankowski 03.08.2007 18:20 (2572 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

W związku z artykułem będącym relacją z Mistrzostw Polski Juniorów, Młodych Jeźdźców i Seniorów, który ukazał się w dwutygodniku „Konie i Rumaki" nr 15 (319) w dniu 01 sierpnia 2007 roku oświadczam co następuje:

Nie jestem autorem tytułu do tego artykułu, który został nadany przez Redakcję dwutygodnika „Konie i Rumaki" bez jakiegokolwiek porozumienia ze mną, ani z moją córką Agatą Jankowską-Michalską, która ten artykuł wraz ze mną napisała. W żadnym przypadku zarówno ja, jak i moja córka nie utożsamiamy się z tym tytułem. W zaistniałej sytuacji oświadczam, że rezygnuję z dotychczasowej wieloletniej współpracy z dwutygodnikiem „Konie i Rumaki". Czynię to w proteście przeciwko praktyce zmian w artykułach dokonywanych bez porozumienia z autorem i w proteście przeciw tytułowi, lekceważącemu Panie, które stanęły na podium Mistrzostw Polski w Chojnowie.

Poniżej załączam pełny tekst artykułu jaki przesłałem do redakcji „Koni i Rumaków"


Jankowski Łukasz110 000 PLN - Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodych Jeźdźców i Juniorów - Chojnów 06-08.07.2007.

Autorzy: Agata Jankowska-Michalska, Łukasz Jankowski

Tegoroczne Mistrzostwa Polski wszystkich trzech grup wiekowych po raz pierwszy rozegrano w jednym terminie i miejscu. Odbyły sie one w podwarszawskim Chojnowie, w którym rok wcześniej o medale rywalizowali juniorzy i młodzi jeźdźcy. Tym razem tak się złożyło, że w każdym przypadku najwyższe miejsce na podium przypadło paniom. Co również ciekawe, faworytom raczej się nie powiodło, a wywalczenie mistrzowskiego medalu nie w każdym przypadku przełożyło się na nominację do reprezentacyjnego składu na ME.

Seniorzy.

W tym roku przed mistrzostwami wśród seniorów trudno było wskazać na zdecydowanych faworytów do miejsca na podium. Rozegrany trzy tygodnie wcześniej w Sopocie konkurs kwalifikacyjny do tegorocznych mistrzostw Europy i przyszłorocznych igrzysk olimpijskich wskazał na wysoką formę trzech par: Dawid Rakoczy-Marino, Krzysztof Ludwiczak-Quamiro i Aleksandra Lusina-Castello. Nie należało zapominać jeszcze o dwóch jeźdźcach reprezentujacych nasz kraj podczas poznańskiego Konkursu o Puchar Narodów: Łukaszu Jończyku (Ritus) oraz Andrzeju Lemańskim (Bishof L). Zarówno pierwszy z nich, uczestnik tegorocznego Finału Pucharu Świata jak i drugi, najlepszy polski jeździec poznańskiego GP CSIO ostatecznie wywalczyli w Chojnowie odpowiednio medale: brązowy i srebrny. Może to zabrzmi dziwnie, ale Łukasz Jończyk - zwycięzca kilku GP CSI i wielokrotny reprezentant Polski w Pucharach Narodów stanął po raz pierwszy w swojej karierze na podium Mistrzostw Polski Seniorów. Niestety nie powiodło się Dawidowi Rakoczemu. Marino już w pierwszym Półfinale dwukrotnie odmówił skoku na rowie z wodą. Z kolei Quamiro zamiast walczyć o medal musiał być tuż przed rozpoczęciem mistrzostw operowany i trudom mistrzostw czoła stawiała mniej doświadczona w trudnych konkursach Mylady wsparta Konkretem 2. Mistrzostwa zasłużenie wygrała Aleksandra Lusina i jej siwy 11-letni holsztyński ogier Castello (Calido I x Calypso I). Para ta zaprezentowała najwyższy kunszt jeździecki i nie zawiodła swoich kibiców. Losy każdego miejsca na podium ważyły się do ostatniego skoku, bowiem różnice punktowe pomiędzy kolejnymi medalistami w końcowym rozrachunku wyniosły zaledwie 0,05 i 2,75 punktu karnego. Aleksandra Lusina jako pierwsza kobieta w historii polskiego jeździectwa stanęła na najwyższym miejscu podium Mistrzostw Polski Seniorów. Dla trójki medalistów pozycję wyjściową w I Półfinale (Konkurs Szybkości -135 cm) wypracowały ich „drugie" konie: Ekwador ( X m.-3,56 pkt.), Escudero ( II m.-0,61 pkt.) i Tornado (IX m.- 3, 36). Potem na końcowy wynik pracowały podstawowe konie, które na parkurach 145 cm, 150 cm i 155 cm uzyskiwały odpowiednio nastepujące rezultaty: 0+1+4, 0+4+4 i 4+4+0.

Potencjał medalowych par i trafność mistrzowskiej selekcji zostały potwierdzone ich wynikami we wcześniejszych i późniejszych startach w dobrze obsadzonych turniejach zagranicznych. Od początku roku autorami trzech najlepszych rezultatów polskich reprezentantów poza granicami kraju do tej pory są właśnie: Łukasz Jończyk (VI m. w GP CSI**** Las Vegas-Ritus), Andrzej Lemański (III m. w GP CSI*** Lamprechthausen-Bischof L) i Aleksandra Lusina, która w Tallinie dosiadając Castello rywalizując w gronie silnych ekip skandynawskich z siostrami Tiną i Charlotte Lund oraz Lineą Ericsson na czele, jako jedna z trzech uczestników konkursu pokonała parkur GP CSIO****-W bez błędów na przeszkodach zaliczając tym samym minimum olimpijskie i kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Europy.

Młodzi Jeźdźcy

W tej kategorii wiekowej niespodziewanie mistrzostwa przegrali dwaj główni faworyci: obrońca tytułu Mściwoj Kiecoń (V m.) i Stanisław Przedpełski (VI m.). Do tytułu pretendowała Julia Zawada, która swoją szansę wykorzystała i stanęła na najwyższym miejscu na podium. Jest to również kolejny sukces trenerski Huberta Szaszkiewicza. Zabrakło szczęścia Monice Dulczewskiej, która na parkur II nawrotu finału wjeżdżała z przewagą 2 zrzutek i po trzech błędach skończyło się na brązowym medalu. Srebro wywalczył Paweł Kaliciński. Oboje do tej pory nie brali udziału w dwóch kontrolnych startach reprezentacji w Auvers i Vierden. Miejsce na podium dla Pawła Kalicińskiego i Moniki Dulczewskiej okazało się przepustką do reprezentacyjnego składu na tegoroczne Mistrzostwa Europy tej grupy wiekowej.

Juniorzy.

Tytuł mistrzowski w kategorii zdobyty w imponującym stylu przez Joannę Rosicką nie przełożył się na nominację do kadry na ME. Joanna Rosicka objęła prowadzenie już po drugim półfinale i w całych mistrzostwach popełniła tylko jeden błąd w II nawrocie finału. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły pary objęte przygotowaniami do ME. Srebrny medal w dodatkowej rozgrywce wywalczył obrońca tytułu Piotr Sikorski , który pokonał Aleksandrę Musiał, która tym samym drugi raz z rzędu wywalczyła brązowy medal. Pozostałe dwie reprezentantki kraju na tegoroczne ME: Małgorzata Wardzała i Paulina Wielogórska zajęły odpowiednio: 6 i 7 miejsce.

Medaliści mistrzostw Polski:
w kategorii Seniorów:
  1. Aleksandra Lusina
  2. Andrzej Lemański
  3. Łukasz Jończyk
w kategorii Młodych Jeźdźców:
  1. Julia Zawada (Key Largo, Parandajs Van W)
  2. Paweł Kaliciński (Potomak, Pardoes G)
  3. Monika Dulczewska (Korys Ladylike, Korys Lakmus)
w kategorii Juniorów:
  1. Joanna Rosicka (Ilian, Jaspis)
  2. Piotr Sikorski (Prezent, Mozart)
  3. Aleksandra Musiał (Wento Carbo Asecura, Goliat).
Tagi: Skoki   mistrzostwa   juniorzy   jeźdźcy   seniorzy   młodzi   krajowe  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks