Co nowego w Skokach?

Nadesłany przez Łukasz Jankowski 22.08.2007 19:00 (1814 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki
500 000 € -Mistrzostwa Europy Seniorów - Mannheim (14-19.08.2007.)

Mistrzynią Europy została brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata - Mederith Michaels Beerbauum (50 000 €- 3 FEI Ranking - Shutterfly - han.-1993-Sylvio I x Forrest xx-1,54+0+0+0+0=1,54). Reprezentantka Niemiec wyprzedziła aktualnego mistrza świata - Josa Lansinka (30 000 €-18 FEI Ranking - Al Kaheel Cavalor Cumano - holszt.- 1993 - Cassini x Landgraf I -2,42+0+0+0+1=3,42). Na trzecim miejscu uplasował się lider światowego rankingu FEI - Niemiec Ludger Beerbaum (20 000 €-Goldfever - han.-1991-Grosso Z x Galvano-1,11+0+0+4+0=5,11).

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło Holendrom, którzy w ubiegłym roku podczas mistrzostw świata w Aachen również stanęli na najwyższym stopniu podium (27 000 €-7,37: Vincent Voorn - 78 FEI Ranking - Audi'S Alpapillon Armanie - wałach NRPS-1997-Aldato-2,01+0+0; Jeroen Dubbeldam - 33 FEI Ranking - BMC Up and Down - wałach BWP-1997-Ohio v.d. Padenborne x Chin Chin-2,24+0+0; Albert Zoer - 9 FEI Ranking - Okidoki - wałach KWPN-1996-Jodokus x Topas-7,08+0+0; Gerco Schroder - 11 FEI Ranking - Eurocommerce Berlin - ogier holszt.-1994-Cassini I x Caretino-3,12+0+8).
Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy - brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata (20 000 € -5,18 : Marcus Ehning - 8 FEI Ranking - Noltes Kuchengirl - klacz - 1997- Lord Z x Cambridge Cole -44,76 +elim.+rez.; Chrystian Ahlmann - 2 FEI Ranking - Coster - wałach holszt.-1993-Calato x Constant -2,53+0+4; Meredith Michaels-Beerbaum - 3 FEI Ranking - Shutterfly - 1,54+0+0; Ludger Beerbaum - Goldfever - 1,11 +0+0.
Trzecie miejsce przypadło Brytyjczykom (15 200 €-15,43: Michael Whitaker - 7 FEI Ranking - Suncal Portofino - klacz KWPN-1994-Habsburgx Orthos - 2,89+4+13; Dawid Mc Pherson - 187 FEI Ranking - Pilgrim II - ogier westw.-1995-Polydor x Weinberg-3,05+0+4; Ellen Whitaker - 80 FEI Ranking - Locarno - ogier holszt.-1996-Lord Calido x Romino-3,49+0+1; John Whitaker - 28 FEI Ranking - Peppermill - ogier KWPN-1997-Burggraaf x Voltaire-4,98+1+0).

Pierwszy półfinał wyłonił następującą czołówkę w rywalizacji zespołowej:  Niemcy (5,18) , Szwajcaria (7,13), Holandia (7,37), Wielka Brytania (9,43). Niespodziewanie na 5 miejscu znaleźli się Hiszpanie (9,69). Pierwszy nawrót konkursu zespołowego był remisowy. Dwie czołowe drużyny ukończyły z wynikiem zerowym, a dwie następne z 1 punktem karnym. W drugim nawrocie jedna zrzutka reprezentantów Niemiec i Szwajcarii zdecydowały o przemieszczeniu się w klasyfikacji końcowej o jedno miejsce niżej. W niemieckiej ekipie nie kończąc 3 pierwszych parkurów mistrzostw żadnej roli nie odegrał czołowy zawodnik tego kraju Marcus Ehning.

W klasyfikacji indywidualnej po I półfinale prowadzenie objęła obrończyni srebrnego medalu Szwajcarka Christina Liebherr, która prowadziła w mistrzostwach również po dwóch nawrotach konkursu zespołowego, jadąc cały czas bezbłędnie. Kolejne miejsca po II półfinale z bardzo małą stratą punktową zajmowali: Ludger Beerbaum (1,11), Mederith Michaels Beerbaum (1,54), Vincent Voorn (2,01), Jeroen Dubbeldam (2,24) i Jos Lansink (2,42). Christina Liebherr W I nawrocie finału po jednej zrzutce oddała prowadzenie Mederith Michaels Beerbaum. Podobnie Ludger Beerbaum ukończył I nawrót z 4 punktami karnymi i spadł na 3 miejsce. Z czołówki klasyfikacji po II półfinale jedynie Jos Lansink pojechał bez błędów na przeszkodach. Drugi nawrót nie zmienił już kolejności na podium.

Polska wystawiła zespół do rywalizacji drużynowej, w której uczestniczyło 18 ekip. Nasz kraj reprezentowali: Aleksandra Lusina (432 FEI Ranking - Castello), Łukasz Jończyk (219 FEI Ranking - Ritus), Tomasz Klein (1129 FEI Ranking - Maaik) i Andrzej Lemański (467 FEI Ranking - Bishof L).

Wszyscy nasi reprezentanci debiutowali w międzynarodowej imprezie mistrzowskiej. Maaik nie został dopuszczony przez Inspekcję Weterynaryjną do startu w mistrzostwach i tym samym nasz zespół utracił możliwość odrzucania najgorszego wyniku spośród 4 rezultatów.

Pierwszy półfinał mistrzostw, w którym wystartowały 82 pary, był konkursem szybkości, którego wyniki były zaliczane również do klasyfikacji drużynowej. Aleksandra Lusina ukończyła I półfinał z wynikiem 17.84 p. ( 74 m. - 102.86-24 p.). Natomiast Andrzej Lemański pojechał bezbłędnie w czasie 77.48 uzyskując 5,15 p. (35 m.). Upadek z koniem na ostatniej przeszkodzie spowodował eliminację Łukasza Jończyka, który do tego momentu miał 8 punktów karnych na koncie. Tym samym wynik po pierwszym dniu naszego reprezentanta w myśl regulaminu ME był sumą wyniku zawodnika, który zajął ostatnie miejsce w tym konkursie + 20 punktów.

Z naszej części Europy ekipy do rywalizacji wystawili jeszcze Rosjanie, Bułgarzy i Rumuni. Żadnej z tych ekip nie udało sie wyprzedzić jakiejkolwiek drużyny zachodnioeuropejskiej i skandynawskiej.

W I nawrocie konkursu drużynowego (180 000 €-160 cm-264 i 326.5) Castello, Bischof L i Ritus uzyskały odpowiednio następujące wyniki 18, 10 i 5 punktów karnych. Ostatecznie zespół polski zajął przedostatnie - 17 miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej po I nawrocie II półfinału najlepszych 50 jeźdźców rywalizowało o prawo startu w 25-osobowym dwunawrotowym finale. Wśród nich znalazł się Andrzej Lemański, który II nawrót II półfinału ukończył z wynikiem 5 punktów karnych i w mistrzostwach wywalczył 44 miejsce - najwyższe spośród wszystkich jeźdźców wywodzących się z Europy Środkowo-Wschodniej.

Aleksandra Lusina i Łukasz Jończyk w klasyfikacji końcowej mistrzostw  zajęli odpowiednio 72 i 75 miejsce.

62 300 € - CSI** Valkenswaard (17-19.08.2007)

W Valkenswaard w drugim tygodniu II edycji Horse Festival,  w „25ooo €-Grand Prix (238.2.2-145 cm) pierwsze miejsce zajął reprezentant gospodarzy: LeonThijssen (158  FEI Ranking  - 8000 €-Nairobi-1995-wałach -kwpn- Larno x Renville). Na drugiej pozycji uplasował się również Holender Henk Van De Pol(64 FEI  Ranking -4000 €-Rhodos-1994-wałach-bwp-Voltaire),a na trzecim miejscu finiszowała Szwedka Malin Baryard (26 FEI Ranking - 3000 €-H&M Espri-1995-klacz-swb-Guinness x Good Future)

50 000 € - CSI** Cervia (17-19.08.2007)

We włoskiej miejscowości Cervia w zaliczanym do punktacji światowego rankingu FEI „14ooo €-Grand Prix (273.3.3.3,2.2,4.3 & 261.5.3-145 cm) pierwsze miejsce zajął reprezentant gospodarzy: Arnaldo Bologni (4200 €-505  FEI Ranking-Ayla). Na dziewiątym miejscu  uplasował się reprezentant Polski Grzegorz Kubiak (342 €-632 FEI Ranking - Rodeo).

Tagi: Skoki   sport   mistrzostwa   FEI   świat   Europa   seniorzy   Niemcy   Mannheim   Włochy   Valkenswaard