Halowy Puchar Polski w skokach 2007/2008

Nadesłany przez Michał Wróblewski 13.09.2007 14:20 (2318 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

W zbliżającym się sezonie halowym rozgrywki Pucharu Polski w skokach będą miały trochę inny niż dotychczas charakter. Aby uatrakcyjnić zmagania konieczna była zmiana dotychczasowego regulaminu; w związku z tym zaproponowano modyfikację zasad rozgrywek HPP, który bierze pod uwagę następujące główne założenia:

  • Wykorzystanie potencjału widowiskowości klasycznych konkursów w skokach przez przeszkody.
  • Wykorzystanie potencjału rozgrywek o charakterze cyklicznym, w których każda impreza ma duże znaczenie, a losy czołowych lokat ważą się do ostatnich zawodów.


Takie podejście powinno sprawić, że zarówno kibice jak i media będą się interesować tymi rozgrywkami przez blisko pół roku.

 

Bardzo proszę o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem i zwrócenie uwagi na sposób wyłaniania zwycięzcy. Zostać ma nim zawodnik, który prezentuje najwyższą i najbardziej wyrównaną formę podczas całego sezonu, a nie jak w przypadku mistrzostw Polski podczas jednych zawodów.

Zupełnie nową sprawą jest wprowadzenie rozgrywek amatorów - a w zasadzie kategorii nazwanej roboczo - Bussines Class Cup. Wśród nas jest wielu ludzi, którzy łączą obowiązki biznesowe z uprawianiem tego pięknego sportu, jakim jest jeździectwo. Dobrze by było, aby i oni mogli rywalizować we własnym gronie. Rozgrywanie ich konkursów planowane jest na sobotnie wieczory, kiedy to wszyscy sportowcy i trenerzy po całym dniu startów będą mogli usiąść na trybunach i w miłej atmosferze zagrzewać do boju ludzi, którym często zawdzięczają sponsoring swoich poczynań.

 

Obecnie trwają prace związane z pozyskaniem sponsorów, mediów, organizatorów poszczególnych imprez. Czasu do rozpoczęcia rozgrywek pozostało niewiele, a prowadzenie negocjacji ze wszystkimi uczestnikami na raz jest bardzo trudne. Ale miejmy nadzieje, że wszystko uda się w porę zorganizować. Inauguracja rozgrywek planowana jest na ostatni weekend października, podczas ZOO w Jaszkowie. Finał odbędzie się w połowie kwietnia 2008 roku. Jeszcze przed inauguracja rozgrywek znane będą miejsca i czas poszczególnych zawodów w całym sezonie 2007/2008.

Dzisiaj prezentujemy aktualną propozycję regulaminu rozgrywek, który może jeszcze mieć naniesione drobne poprawki po konsultacjach z przedstawicielem komisji skoków i kolegium sędziów.

 

Wszelkie pytania związane z organizacją i regulaminem proszę kierować na adres info@hppskoki.pl. W najbliższym czasie zacznie też funkcjonować portal internetowy cyklu pod adresem www.hppskoki.pl.

 

Szymon Tarant
Dyrektor HPP w skokach przez przeszkody

Tagi: Skoki   puchar   Polska   konkurs   halowy   rozgrywki  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks