Co Nowego w Skokach

Nadesłany przez Łukasz Jankowski 20.09.2007 18:00 (1776 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Skoki

W tym roku Samsung Super League zdecydowanie wygrali Niemcy, którzy przewodzili w klasyfikacji od pierwszej do ostatniej rundy. Barceloński finał nie przyniósł emocji, bowiem sprawa ostatecznego zwycięstwa była juz przesadzona wczesniej. Pytaniem bez odpowiedzi było jedynie to kto spadnie do rozgrywek niższego szczebla (FEI NC). Zacięta walka toczyła się pomiędzy Szwedami i zwycięzcami dwóch pierwszych edycji SSL - Francuzami. Trójkolorowi przegrali tę batalię za sprawą zaledwie jednej zrzutki i w przyszłym roku będą walczyć o reelekcję rywalizując między innymi z Polakami.Konkurs Grand Prix w tak trudnej konkurencji dosyć niespodziewanie wygrał reprezentant gospodarzy 35-letni Ricardo Jurado Narvaez. Zawodnik ten do tej pory w konkursach GP zwyciężał zaledwie czterokrotnie (3 x CSI** i 1x CSIO****).

Niemcy drugi raz z rzędu wygrali rozgrywki sztandarowej imprezy FEI. Oprócz Francuzów w SSL triumfowali jeszcze Amerykanie. Samsung Super League stała się elitarną grupą 9 wiodących w skokach przez przeszkody państw, z których jedna drużyna spada co roku do rozgrywek niższego szczebla, by po co najmniej roku powrócić. I tak krąg się zamyka. Wskazane byłoby poszerzenie liczby rywalizujących w SSL państw do 10, tak aby dać szansę kolejnym krajom na rywalizację w gronie najlepszych.

 

W Donaueschingen odbył się 8 etap drugiej po Riders Tour sponsorskiej serii JAB ANSTOETZ Master League rozgrywanej podczas zawodów odbywajacych sie na terytorium Niemiec. Zawodnicy kwalifikują się do finału i startują w nim z zerowym kontem punktowym walcząc o nagrody finansowe, na które przeznaczono 250 000 €. Finał serii odbędzie się podczas grudniowego czterogwiazdkowego CSI we Frankfurcie.

 

Julia Zawada - Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców po debiucie w Pucharze Narodów (Praga-07.09.2007) po raz pierwszy wystartowała w GP trzygwiazdkowego CSI.

 

Rezydujący w Szwajcarii polski jeździec Jan Chrzanowski zaliczył udany  start w CSI*** Humlikon, gdzie wygrał konkurs dotowany kwotą ponad 15 tysięcy CHF.

W Moskwie bez udziału Polaków odbyło się stosunkowo słabo obsadzone wysoko-dotowane trzygwiazdkowe CSI-W (100 000 €), podczas którego rozegrano konkurs kwalifikacyjny eliminacji Pucharu Świata Ligi Centralnej Europy, a także trzy konkursy, w których można było zdobywać punkty do światowego rankingu FEI.

 

Grzegorz Kubiak i Grzegorz Psiuk w drugim tygodniu września rywalizowali w słynnym Pinerolo.

Bartosz Goszczyński zaliczył drugi pod rząd start w Portugalii.

 

W Warszawie rozegrano dobrze obsadzone zawody rangi ZO, które swoimi zwycięstwami zdominował Łukasz Jończyk.

Tagi: Skoki   FEI   puchar   konkurs   jeźdźcy   eliminacje   kwalifikacje   Warszawa   młodzi   Moskwa   Pinerolo  
Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks