Międzynarodowe Zawody w Rajdach Długodystansowych CEI */**/*** Warka 2007

Nadesłany przez Michał Wróblewski 24.09.2007 15:20 (2162 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Rajdy

W dniach 21-23.09 odbyły się w Warce Międzynarodowe Zawody w Rajdach Długodystansowych w kategoriach CEI */**/***. Zawody należały do cyklu pucharowego CEEC, rozegrano także XVIII Mistrzostwa Polski. Na najdłuższym dystansie 160 km wystartowało 6 zawodników, ukończyło 3, a zwycięzcą został Czech Petr Jadlovsky na koniu Sumika. Para ta uzyskała średnią prędkość 14.12 km/h. Petr jest doświadczonym zawodnikiem i razem z Sumiką wielokrotnie pokonywali już dystans 160 km.Polskich zawodników zobaczyliśmy dopiero na dystansie 130 km, który rozgrywano jako konkurs CEI*** oraz Mistrzostwa Polski Seniorów.

W klasyfikacji CEI  zwyciężyła Beata Dzikowska z KJ Champion na Cyrylu - 17,51 km/h, natomiast Mistrzem Polski został Sebastian Karaśkiewicz też z KJ Champion na koniu Grant - 17.98 km/h. Trzech polskich zawodników startujących w tym konkursie nie miało paszportów FEI i dlatego ich rezultaty nie są uwzględnione na listach wyników CEI. Szkoda, ze w grupie tej znalazł się Mistrz Polski.

 

Kolejnym rozgrywanym dystansem było 89.4 km. który w kategorii seniorów wygrał Czech Emil Stefek na Umagu - 17,31 km/h.

W kategorii Juniorów i młodych jeźdźców Milena Kalata z KJ Jasiorówka na Eurolandzie, uzyskała prędkość 18,42 km/h zdobywając równocześnie tytuł Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców.

 

Kolejnym dystansem były 72 km, które w kategorii seniorów wygrał Artur Landau z Championa na koniu Cricket du Pecher - 15,33 km/h, na w kategorii JMłJ zwyciężyła Agnieszka Zieńko z KJ BIK Geniusze na koniu Mocarz - 16.75 km/h. Para ta zdobyła równocześnie tytuł Mistrza Polski Juniorów.

 

Wszystkie omówione konkursy zostały rozegrane w sobotę natomiast w piątek odbył się konkurs klasy P na dystansie 58.9 km, w którym zwyciężyła Czeszka Teresa Kopecka na koniu Armanda S uzyskując prędkość 15.33 km/h.

Dodaj niusa do 'Ulubionych' w serwisach społecznościowych
Blinklist del.icio.us Digg Fark Furl Newsvine Reddit Simpy Spurl Yahoo Bookmark to Balatarin Bookmark to Faceboom Bookmark to Twitter Bookmark to Scripstyle Bookmark to Stumble Bookmark to Technorati Bookmark to Mixx Bookmark to Myspace Bookmark to Designfloat Bookmark to Google Plus Bookmark to Google Reader Bookmark to Google Bookmarks