Międzynarodowe Zawody w Rajdach Długodystansowych CEI */**/*** Warka 2007

Nadesłany przez Michał Wróblewski 24.09.2007 15:20 (2162 odsłon) Więcej wpisów tego autora
Rajdy

W dniach 21-23.09 odbyły się w Warce Międzynarodowe Zawody w Rajdach Długodystansowych w kategoriach CEI */**/***. Zawody należały do cyklu pucharowego CEEC, rozegrano także XVIII Mistrzostwa Polski. Na najdłuższym dystansie 160 km wystartowało 6 zawodników, ukończyło 3, a zwycięzcą został Czech Petr Jadlovsky na koniu Sumika. Para ta uzyskała średnią prędkość 14.12 km/h. Petr jest doświadczonym zawodnikiem i razem z Sumiką wielokrotnie pokonywali już dystans 160 km.

Polskich zawodników zobaczyliśmy dopiero na dystansie 130 km, który rozgrywano jako konkurs CEI*** oraz Mistrzostwa Polski Seniorów.

W klasyfikacji CEI  zwyciężyła Beata Dzikowska z KJ Champion na Cyrylu - 17,51 km/h, natomiast Mistrzem Polski został Sebastian Karaśkiewicz też z KJ Champion na koniu Grant - 17.98 km/h. Trzech polskich zawodników startujących w tym konkursie nie miało paszportów FEI i dlatego ich rezultaty nie są uwzględnione na listach wyników CEI. Szkoda, ze w grupie tej znalazł się Mistrz Polski.

Kolejnym rozgrywanym dystansem było 89.4 km. który w kategorii seniorów wygrał Czech Emil Stefek na Umagu - 17,31 km/h.

W kategorii Juniorów i młodych jeźdźców Milena Kalata z KJ Jasiorówka na Eurolandzie, uzyskała prędkość 18,42 km/h zdobywając równocześnie tytuł Mistrzyni Polski Młodych Jeźdźców.

Kolejnym dystansem były 72 km, które w kategorii seniorów wygrał Artur Landau z Championa na koniu Cricket du Pecher - 15,33 km/h, na w kategorii JMłJ zwyciężyła Agnieszka Zieńko z KJ BIK Geniusze na koniu Mocarz - 16.75 km/h. Para ta zdobyła równocześnie tytuł Mistrza Polski Juniorów.

Wszystkie omówione konkursy zostały rozegrane w sobotę natomiast w piątek odbył się konkurs klasy P na dystansie 58.9 km, w którym zwyciężyła Czeszka Teresa Kopecka na koniu Armanda S uzyskując prędkość 15.33 km/h.