RSS
(1) 2 3 4 ... 7 »
Nadesłany przez Admin 04.09.2013 15:31 (1251 odsłon)

Tegoroczna, ósma już edycja Partynice Dressage Competition zapowiada niezwykle widowiskową walkę o najwyższe laury w Eliminacjach Pucharu Świata w Ujeżdżeniu. Organizatorem zawodów odbywających się na terenie pięknego Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice jak co roku jest Amatorski Klub Ujeżdżeniowy „Thomson”.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 25.08.2013 22:11 (928 odsłon)
Ujeżdżenie

Po złotym medalu w GP Special, Charlotte Dujardin dosiadająca konia Valegro, była też najlepsza w GP Freestyle z niezwykle wysoką oceną - 91,250%.

Kolejność na podium w GP Freestyle była dokładnie taka sama, jak w GP Special. Srebrny medal zdobyła Helen Langehanenberg (GER) dosiadająca og. Damon Hill NRW (87,286%), a brązowy - Adelinde Cornelissen (HOL) z Jerich Parzival (86,393%).

Nadesłany przez Marek Szewczyk 23.08.2013 19:08 (905 odsłon)
Ujeżdżenie

Na ME w ujeżdżeniu w duńskim Herning rozdano pierwszy komplet medali w klasyfikacji indywidualnej. Konkurs Grand Prix Special wygrała mistrzyni olimpijska Charlotte Dujardin (GBR) na Valegro z oceną 85,699%. Druga była zwycięzczyni ostatniego finału PŚ Helen Langehanenberg (GER) z ogierem Damon Hill NRW oceniona na 84,330%. Brązowy medal zdobyła wicemistrzyni olimpijska, Adelinde Cornelissen (HOL) dosiadająca konia Jerich Parzival - 81,548%.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 22.08.2013 18:14 (932 odsłon)
Ujeżdżenie

Ekipa Niemiec zdobyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej ME w ujeżdżeniu rozgrywanych w duńskim Herning.

Obie Polki nie zakwalifikowały się do Grand Prix Special.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 21.08.2013 22:59 (849 odsłon)
Ujeżdżenie

W Herning rozpoczęły się ME w ujeżdżeniu. W konkursie Grand Prix wystąpiła połowa zawodników. Żaneta Skowrońska dosiadająca klaczy Salmag With You ukończyła ten konkurs z oceną 63,480%, co daje w tym momencie 25. miejsce.

Katarzyna Milczarek z Ekwadorem wystąpią w czwartek o godzinie 11.25.

Nadesłany przez Anna Golańska 13.08.2013 14:56 (2519 odsłon)

Już po raz drugi w Polsce, dnia 28-30.09.2013r mamy zaszczyt gościć światowej klasy trenera Juana Jose Verdugo z Królewskiej Wyższej Szkoły Jazdy „Fundacion Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre“ w Jerez de la Frontera. Podczas swojego pobytu Juan Jose Verdugo poprowadzi klinikę jeździecką w Klubie Jeździeckim Huzar.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 28.07.2013 23:48 (992 odsłon)
Ujeżdżenie

Na ME kuców w ujeżdżeniu najlepsza z Polek, Zuzanna Nowakowska (Be my Boy) zajęła 37. miejsce. Zarówno konkurs indywidualny, jak i konkurs dowolny z muzyką (freestyle), gdzie startowało już tylko 15 najlepszych par, wygrała Brytyjka Phoebe Peters na kucu SL Lucci.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 14.07.2013 23:20 (1131 odsłon)
Ujeżdżenie

Na mistrzostwach Europy młodych jeźdźców w ujeżdżeniu (Compiegne, FRA, 11-14 VII) polska ekipa zajęła 10. miejsce na 11 zespołów. Indywidualnie nikt z Polaków nie zakwalifikował się do finałowej "15", która walczyła o medale indywidualne w programie dowolnym z muzyką. Najlepszy z Polaków, Mateusz Cichoń (koń Elderman), zajął 37. miejsce w konkursie indywidualnym, poprzedzającym finałowy kuer.

W kategorii juniorów startowało tylko dwóch Polaków. Też nie dostali się do finałowego kueru, a w programie indywidualnym, lepszy wynik zanotował Jan Gawecki na koniu Quest, zajmując 29. miejsce.

Nadesłany przez Joanna Gębarowska 05.07.2013 12:00 (2014 odsłon)
Ujeżdżenie

UWAGA! Aktualizacja z dnia 05.07.2013!

UWAGA! Aktualizacja z dnia 04.07.2013.

Na podstawie zgłoszyń otrzymanych przez organizatora do dnia 03.07.2013.

UWAGA! Aktualizacja z dnia 01.07.2013, z godz. 15:00

Zachęcamy do zapoznania się z listą osób zakwalifikowanych do tegorocznego finału OOM w Ujeżdżeniu.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 03.07.2013 19:20 (1277 odsłon)
Ujeżdżenie

Oto skład polskiej ekipy na mistrzostwa Europy juniorów i młodych jeźdźców w ujeżdżeniu, które odbędą się w Compiegne (Francja) w dniach 10-14 VII

Nadesłany przez Marek Szewczyk 24.06.2013 11:00 (1556 odsłon)
Ujeżdżenie

Katarzyna Milczarek wygrała na Ekwadorze konkurs eliminacyjny PŚ LEC w czeskim Brnie. Cieszy fantastyczny wynik Pani Katarzyny.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 02.06.2013 22:10 (1146 odsłon)
Ujeżdżenie

Zarówno Michał Rapcewicz (S Rappe), jak i Anna Jędrzejczyk (Firefly) w kategorii młodzieżowej zajęli odległe miejsca z przeciętnymi wynikami na CDI w Compiegne.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 26.05.2013 21:32 (1093 odsłon)
Ujeżdżenie

Na CDI-W/CDIYH w Lipicy startowała w tym roku tylko Gabriela Jaworska-Mazur, ale nie brała udziału w konkursie eliminacyjnym PŚ.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 19.05.2013 23:20 (1248 odsłon)
Ujeżdżenie

Katarzyna Milczarek dosiadająca Ekwadora zajęła 4. miejsce w konkursie Grand Prix oraz 3. w GP Freestyle na CDI**** w austriackim Villach.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 27.04.2013 21:00 (982 odsłon)
Ujeżdżenie

Po dwóch latach "panowania" Adelinde Cornelissen musiała uznać wyższość Helen Langehanenberg. Niemka wygrała tegoroczny finał PŚ w ujeżdżeniu, który został rozegrany w Goeteborgu. Jej występ w konkursie Grand Prix Freestyle na og. Damon Hill NRW został oceniony przez siedmioro sędziów, wśród których był Wojciech Markowski, na 88,286%. Holenderka Cornelissen dosiadająca konia Jerich Parzival ukończyła zaś z oceną 86,500%. Trzeci był Edward Gal (HOL) na wał Glok's Undercover - 84,446%. Polacy tym razem nie startowali.