Aktualności - dyscyplina Skoki przez Przeszkody

(1) 2 3 4 ... 30 »
Nadesłany przez Marek Szewczyk 08.09.2013 22:51 (2172 odsłon)
Skoki

Bez sukcesów w najważniejszych konkursach w Arezzo (CSIO***) oraz w Czerniachowsku (CSI****). Jedynie na Słowacji, w CSI** Robert Uchwat dosiadający konia Gorgio W zakwalifikował się do rozgrywki w Grand Prix i zajął w niej 3. miejsce.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 25.08.2013 22:04 (1281 odsłon)
Skoki

Złoty medal na zakończonych w Herning mistrzostwach Europy w skokach przez przeszkody zdobył Roger-Yves Bost na klaczy Castle Forbes Myrtille Paullois. Dla 48-letniego Francuza to największy sukces w jego długiej karierze - do tej pory miał na koncie 3 medale MŚ, w tym jeden złoty, i jeden ME, ale wszystkie w klasyfikacji drużynowej.

To także sukces francuskiej hodowli - Castle Forbes Myrtille Paullois (Dollar du Murier x Grand Vener) jest rasy selle francais. Przez cztery dni rywalizacji (5 parkurów) nie miała ani jednej zrzutki.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 21.08.2013 17:41 (951 odsłon)
Skoki

Polscy skoczkowie zakończyli występ na mistrzostwach Euopy w Herning na pierwszej części konkursu drużynowego, który był jednocześnie drugim etapem rywalizacji indywidualnej. W czwartek odbędzie się druga część rywalizacji drużynowej przeznaczona już tylko dla 10 najlepszych zespołów. Polaków już w niej nie będzie, bo po wtorkowym konkursie szybkości i po środowej I części konkursu drużynowego nasza ekipa została sklasyfikowana na 16. miejscu.

Czwartkowy konkurs zaplanowany jest na godzinę 18.00, a od 19.30 do 21.00 Eurosport przeprowadzi z niego relację na żywo.

Wcześniej, bo w godzinach 13.00-14.30, relacja na żywo z ostatnich przejazdów konkursu drużynowego w ujeżdżeniu (Grand Prix).

Nadesłany przez Marek Szewczyk 20.08.2013 23:09 (895 odsłon)
Skoki

Pierwszego dnia ME w skokach w duńskim Herning rozegrano konkurs szybkości. Bez zrzutek pokonało go 22 zawodników (z 78 startujących). Wśród nich był Igor Kawiak, ale jego przejazd na Centino du Ry był wolny i zajmuje on dopiero 55. miejsce. Wyżej od niego, mimo dwóch błędów, sklasyfikowany jest Łukaszu Koza z El Camp. Dwa błędy miał też Piotr Morsztyn na Osakowski van Halen, a Radosław Zalewski (Duke of Carneval) - trzy.

Polska ekipa zajmuje po pierwszym dniu 15. miejsce na 19 ekip.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 04.08.2013 23:31 (984 odsłon)

Na CSI*** w holenderskim Stegeren polscy reprezentanci nie startowali w konkursie Grand Prix, zaś w Wiener Neustadt Michał Kaźmierczak zajął na debiutującym w GP Stakorado 22. miejsce z 5 pkt. karnymi.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 04.08.2013 23:14 (872 odsłon)
Skoki

Na CSIO***-W w Bratysławie w Grand Prix wystartowało czterech Polaków. Najlepiej spisał się Krzysztof Ludwiczak na koniu Zoweja. Z 1 pkt. karnym za przekroczenie normy czasu zajął 7. miejsce, ale był najlepszy z Ligi Europy Centralnej i zgromadził 20 pkt. do klasyfikacji LEC Pucharu Świata.

Sławomir Uchwat (Negro) i Grzegorz Kubiak (Denetor) mieli po 5 pkt. k. Radosław Zalewski nie ukończył GP na Duke of Carneval, a Marek Lewicki nie zdecydował się na start w GP, oszczędając siły Abigeja przed MP.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 04.08.2013 23:14 (889 odsłon)
Skoki

Nadesłany przez Marek Szewczyk 28.07.2013 23:21 (916 odsłon)

Na ME  kuców w skokach złoty medal zdobyła Irlandka Susan Fitzpatrick (kuc Rock Dee Jay), która w trzech konkursach (pięć parkurów) zanotował tylko jeden błąd. O pozostałe medale nastąpiła rozgrywka między pięciorgiem zawodników, którzy po finałowym, dwunawrotowym konkursie mieli na koncie po 8 pkt. k.

Polscy reprezentanci, jak już informowaliśmy, nie zakwalifikowali się do finału.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 28.07.2013 22:39 (1111 odsłon)
Skoki

Łukasz Wasilewski dosiadający Wavantosa v't Renvillehoeve z jednym błędem zajął 8. miejce w Grand Prix na 2-gwiazdkowych zawodach w Holandii.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 21.07.2013 22:40 (983 odsłon)
Skoki

Andrzej Głoskowski dosiadający konia Cros wygrał konkurs Grand Prix na CSI**  w litewskim Zagare. Konkurs ten był jednocześnie eliminacją PŚ Ligi Europy Centralnej.

Na CSI**** w Muenster Piotr Morsztyn z koniem Osadkovski Van Halen zajął 35. miejsce z wynikiem 22 pkt. k.

Z kolei Łukasz Wasilewski (koń Wavantos vd Renvillehoeve) z jednym błędem zajął 13. miejsce w GP na CSI** w Zuidwole.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 21.07.2013 22:15 (1005 odsłon)
Skoki

Finały nie były już tak udane dla polskich reprezentantów na ME w Vejer de la Frontera. Maksymilian Wechta przystępujący do finału na 5. miejscu (koń London) ukończył go z wynikiem 21 pkt. k. (9 w pierwszym nawrocie, 12 - w drugim) i zakończył ME młodych jeźdźców na 17. miejscu.

Andrzej Opłatek (Light My Fire) miał w finale trzy błędy (4-8) i zakończył ME juniorów na 22. miejscu. O medalach rozstrzygała rozgrywka między zawodnikami, którzy mieli po finale (czyli po 5 parkurach) po 4 pkt. k.

W kategorii dzieci (juniorzy młodsi) obie nasze reprezentantki - Olimpia Wołodkiewicz (Granit) i Dominika Reszuta (Arkadia) miały w finale po dwa błędy (4-4) i zakończyły na 19. miejscu ex aequo z wynikiem 12 pkt. k. O medal rozgrywały się dzieci, które po 5 parkurach miały czyste konto.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 16.07.2013 16:16 (1169 odsłon)
Skoki

Dziesięcioro polskich reprezentantów wystartuje w dalekim Vejer de la Frontera w Hiszpanii na mistrzostwach Europy w skokach, gdzie rywalizować będą młodzi jeźdźcy, juniorzy i dzieci.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 14.07.2013 23:29 (988 odsłon)
Skoki

Igor Kawiak dosiadający konia Centino du Ry zajął 3. miejsce w Grand Prix na CSIO***-W w Budapeszcie.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 13.07.2013 19:38 (1032 odsłon)
Skoki

Polska ekipa zajęła 4. miejsce ex aequo w Pucharze Narodów na CSIO***-W w Budapeszcie. Wygrali Belgowie.

Nadesłany przez Joanna Gębarowska 11.07.2013 10:47 (829 odsłon)