RSS
(1) 2 3 4 ... 13 »
Nadesłany przez Marek Szewczyk 09.09.2013 18:34 (1822 odsłon)
WKKW

Znany jest skład dwóch ekip - juniorów i młodych jeźdźców - jakie zostały wysłane do Jardy na mistrzostwa Europy w WKKW w tych kategoriach wiekowych.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 08.09.2013 22:10 (2046 odsłon)
WKKW

Na zawodach w Bredzie w konkursie 3-gwiazdkowym wielką szansę na dobry wynik miał Paweł Warszawski, który po ujeżdżeniu (45,0 pkt. i 4. m.) oraz po bezbłędnym parkurze zajmował 2. miejsce w klasyfikacji. Niestety, w krosie zanotował jedno wyłamanie oraz przekroczenie normy czasu i spadł na 16. miejsce.

W tej sytuacji najwyżej z naszych reprezentantów, na 13. miejscu, uplasowała się Marta Dziak-Gierlicz z koniem Vacat JP. Para ta ujeżdżenie ukończyła z wynikiem 63,8 (37. m.), nie miała błędów na parkurze, podobnie w krosie, jednak ukończyła próbę terenową z 47-sekundowym spóźnieniem, co kosztowało ją 18,80 pkt.

Nadesłany przez Milena Barszczewska 04.09.2013 11:10 (919 odsłon)
WKKW

Informujemy, że opłaty za wpisowe wraz z boksem dla polskich zawodników startujących we wrześniowych zawodach Strzegom Autumn Show 27-29.09 wynoszą odpowiednio:

CIC 1* - 550PLN

CIC 2* - 650PLN

Nadesłany przez Marek Szewczyk 01.09.2013 19:16 (1082 odsłon)
WKKW

W Malmö zakończyły się mistrzostwa Europy w WKKW. Choć prowadzący po krosie Michael Jung strącił już pierwszą przeszkodę na parkurze na koniu Halunke FBW, zdołał obronić tytuł mistrza Europy. W klasyfikacji drużynowej kolejność na medalowych pozycjach nie zmieniła się po próbie skoków: złoto dla Niemców, srebro dla Szwedów, a brąz dla Francji.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 31.08.2013 21:36 (873 odsłon)
WKKW

Na mistrzostwach Europy w WKKW rozgrywanych w szwedzkim Malmö aż 21 par pokonało kros bez błędów i w normie czasu, w tym większość z tych, którzy zajmowali czołowe miejsca po ujeżdżeniu, w związku z czym kolejność czołowej czwórki się nie zmieniła. Jedynie w klasyfikacji zespołowej wydaje się, że szanse medalowe stracili Brytyjczycy.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 30.08.2013 22:58 (776 odsłon)
WKKW

W Malmö trwają mistrzostwa Europy w WKKW, niestety bez udziału polskich zawodników. Po ujeżdżeniu, które rozgrywane było przez dwa dni, na czele Niemcy i broniący tytułu mistrzowskiego Michael Jung.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 20.08.2013 21:11 (1073 odsłon)
WKKW

Z opóźnieniem organizator zawodów w niemieckim Hambach podał wyniki zawodów w WKKW, z opóźnieniem podajemy je i my.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 14.08.2013 18:34 (857 odsłon)
WKKW

W najbliższy weekend (16-18 VIII) za granicę, a konkretnie do niemieckiego Hambach, wybierają się tylko wukakwiści.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 04.08.2013 23:10 (974 odsłon)
WKKW

W Sopocie rozegrano międzynarodowe zawody w WKKW. W CIC* triumfował Kamil Rajnert na koniu Jak Chef, w CIC** - Niemka Caro Hoffrichter na kl. Leaticia, a najlepszy z Polaków, Artur Społowicz na Barycie zajął 4. miejsce.

Najtrudniejszy konkurs, CIC***, zakończył się podwójnym zwycięstwem Andreasa Ostholta (Niemcy), który wygrał na koniu So Is Et, a drugie miejsce zajął na kl. Pensylwania.

Najlepszy z Polaków, Jerzy Krukowski dosiadający kl. Apokalipsa M, zajął 8. miejsce, co dało mu drugi w jego karierze tytuł mistrza Polski. Rywalizacja o medale MP była zacięta, a wyniki na parkurze zaskakujące. Prowadzący po krosie ze sporą przewagą Kamil Rajnert (koń Lassban Radovix) miał na parkurze aż 4 zrzutki i spadł na 3. miejsce. Drugie zajął Łukasz Kaźmierczak na 17-letnim Ostlerze. Dla tego konia był to ostatni start w karierze. Jak ogłosił jeździec - Ostler przechodzi w stan spoczynku sportowego.

Warto podkreślić, że dwa z trzech koni-medalistów są polskiej hodowli. Wspomniany Ostler (Juror xx - Ostka trak. po Jaskier wlkp) wyhodowany został w SK Żołędnica, zaś Apokalipsa M (Paradys sp - Amhara sp po Le Voltaire KWPN) w SK Moszna. Matka Apokalipsy M - Amhara wywodzi się z rodziny klaczy wysokiej półkrwi. Jest córką klaczy Amandina (po Dixieland xx),  wnuczką klaczy Amanda (po Mehari xx oraz prawnuczką klczy Aba (po Balustrade xx).

Nadesłany przez Marek Szewczyk 28.07.2013 23:10 (1033 odsłon)
WKKW

Z dwóch Polek, które wystartowały w ME kuców w WKKW, zawody ukończyła Zofia Pogodzińska. Dosiadająca Faworka zajęła 31. miejsce. Ujeżdżenie ukończyła z wynikiem 60,0 pkt. k., co dało jej 46. miejsce w tej próbie. Kros ukończyła z 20-sekundowym spóźnieniem (8,0 pkt.), a na parkurze nie miała błędów.

Julia Elzanowska dosiadająca Spinway Memento została wyeliminowana w krosie po trzecim nieposłuszeństwie. Wyłamania miała na przeszkodach: 4B, 16 i 20. Wcześniej ujeżdżenie ukończyła na 44. miejscu z wynikiem 58,40 pkt. k.

W klasyfikacji zespołowej medale zdobyły ekipy: złoty - Wielkiej Brytanii, srebrny  - Francji, a brązowy - Irlandii.

Nadesłany przez Milena Barszczewska 22.07.2013 9:19 (638 odsłon)

Kolejna Eliminacja Pucharu Polski WKKW zakończona. Tym razem zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w konkursach krajowych klasy L i P oraz międzynarodowych: CIC*, CIC** i CCI**, w którym jednocześnie walczono o tytuł Mistrza Polski Młodych Jeźdźców.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 21.07.2013 13:06 (794 odsłon)
WKKW

Robert Powała dosiadający konia Kaolin de Ponts ukończył CIC** w Laintal na 9. miejscu. W poszczególnych próbach miał następujące wyniki: ujeżdżenie - 51,5 pkt. k.; w krosie - 15,60;  na parkurze - 13 pkt.

Nadesłany przez Milena Barszczewska 16.07.2013 13:30 (642 odsłon)

Tegoroczny Festiwal Jeździecki Baborówko będzie szeroko transmitowany przez telewizję publiczną, zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia na antenie TVP SPORT, TVP POZNAŃ oraz w internecie za pośrednictwem TVP STREAM.

Nadesłany przez Milena Barszczewska 15.07.2013 9:00 (768 odsłon)

Trzy dni wspaniałej, sportowej rywalizacji, piękna pogoda i liczna publiczność tak w skrócie można opisać VI edycję Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, który odbył się w dniach od 12-14 lipca na trenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko. W zawodach wystartowało niespełna 200 koni, 124 zawodników z  9 państw, którzy rywalizowali w międzynarodowych zawodach w WKKW oraz Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców.

Nadesłany przez Marek Szewczyk 14.07.2013 22:21 (892 odsłon)
WKKW

Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko było organizatorem międzynarodowych zawodów w WKKW, podczas których konkurs CCI** był jednocześnie mistrzostwami Polski młodych jeźdźców.