Cavaliada Warszawa

Data 06.03.2013 17:52 | Temat: Dyscypliny

W czwartek 7 marca o godzinie 9.00 rano konkursem małej rundy rusza CAVALIADA Warszawa. W hali Torwar rywalizować będą nie tylko skoczkowie, ale także powożący zaprzęgami dwukonnymi, a w piątek (18.30) i sobotę (18.45) widzowie będą mogli obejrzeć wiele różnorodnych pokazów.


W CSI***-W wystartuje 240 koni pod zawodnikami z 20 krajów. Szczególnie silna jawi się ekipa Holandii, z Jurem Vrielingiem (mistrz olimpijski drużynowo z Londynu), Suzanne Tepper (wygrała GP na Torwarze w 2010 r.), czy Pietem Raijmakersem jr.

Zawodnicy z ligi Europy Centralnej walczyć będą w finale Pucharu Świata tej strefy. Składać się on będzie z trzech konkursów: czwartkowego szybkości (145 cm, godz. 17.00), piątkowego - zwykłego z rozgrywką (150 cm, godz. 13.30) oraz niedzielnego Grand Prix (155 cm, zwykły z rozgrywką, godz. 14.30).

Faworytami są zawodnicy z północnej subligi, a liderką jest Rosjanka Anna Gromzina (81 pkt.). Najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Jarosław Skrzyczyński, który zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 54 pkt.

W sumie na 12 konkursów CSI*** wyniki czterech z nich zaliczane będą do rankingu FEI, a łączna pula nagród to prawie pół miliona zł.

Poza skoczkami na Torwarze rywalizować specjaliści od powożenia zaprzęgami dwukonnymi. Po dwóch eliminacjach (Poznań, Lublin) liderem rozgrywek Halowego Pucharu Polski sponsorowanego przez firmę Volkswagen, jest Waldemar Kaczmarek z klubu Chersoń Bielin. Wyprzeda on byłego wicemistrza świata w singlach, Bartłomieja Kwiatka  (SLKS Książ) oraz Adriana Kostrzewę (KS Idmar Krajkowo).

Ten wpis pochodzi ze strony Polski Związek Jeździecki
http://archiwum.pzj.pl

Odsyłacz do tej publikacji:
http://archiwum.pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=2551