Roger-Yves Bost mistrzem Europy

Data 25.08.2013 22:04 | Temat: Skoki

Złoty medal na zakończonych w Herning mistrzostwach Europy w skokach przez przeszkody zdobył Roger-Yves Bost na klaczy Castle Forbes Myrtille Paullois. Dla 48-letniego Francuza to największy sukces w jego długiej karierze - do tej pory miał na koncie 3 medale MŚ, w tym jeden złoty, i jeden ME, ale wszystkie w klasyfikacji drużynowej.

To także sukces francuskiej hodowli - Castle Forbes Myrtille Paullois (Dollar du Murier x Grand Vener) jest rasy selle francais. Przez cztery dni rywalizacji (5 parkurów) nie miała ani jednej zrzutki.

 


Dwa kolejne medale wywalczyli reprezentanci Wielkiej Brytanii. Jeśli do tego dodamy złoto drużynowo, to widać, że były to niezwykle udane dla Brytyjczyków mistrzostwa, choć nie startował Nick Skelton z koniem Big Star (koń jest oszczędzany na IO w Rio de Janeiro).

 Srebrny medal zdobył Ben Maher na kl. Cella. Para ta prowadziła przez dłuższy czas, ale jeden błąd w I nawrocie finału (jedyna zrzuta) sprawił, że Brytyjczyk stracił pierwsze miejsce na rzecz Francuza.

Brązowy medal zdobył Szkot Scot Brash na koniu Hello Sanctos. On także miał tylko jedną zrzutkę przez całe mistrzostwa Europy.

Czwarte miejsce zajął broniący tytułu Szwed Rolf-Goeran Bengtsson na og. Casall Ask, a piąte najlepszy z Niemców Daniel Deusser na koniu Cornet d'Amour.

Pełne wyniki dostępne są na stronie: www.scg-nl.nl

Ten wpis pochodzi ze strony Polski Związek Jeździecki
http://archiwum.pzj.pl

Odsyłacz do tej publikacji:
http://archiwum.pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=2869