ME w WKKW - wyniki końcowe

Data 01.09.2013 19:16 | Temat: WKKW

W Malmö zakończyły się mistrzostwa Europy w WKKW. Choć prowadzący po krosie Michael Jung strącił już pierwszą przeszkodę na parkurze na koniu Halunke FBW, zdołał obronić tytuł mistrza Europy. W klasyfikacji drużynowej kolejność na medalowych pozycjach nie zmieniła się po próbie skoków: złoto dla Niemców, srebro dla Szwedów, a brąz dla Francji.


Niemiec Michael Jung mimo jednego błędu zdołał utrzymać pierwsze miejsce dlatego, że miał już po ujeżdżeniu dużą przewagę nad resztą stawki, która to przewaga nie zmalała po krosie, jako że aż 21 par ukończyło go bez błędów i w normie czasu.

Błędy mieli też dwaj zawodnicy zajmujący miejsca drugie i trzecie po krosie. William Fox-Pitt dosiadający konia Chilli Morning miał jedną zrzutkę i spadł na trzecie miejsce. Był to jedyny medal dla ekipy Wielkiej Brytanii, której nie powiodło się w klasyfikacji zespołowej.

Dwie zrzutki Ludwiga Svennerstala (koń Shamwari) spowodowały, że Szwed wypadł poza podium, ale na osłodę pozostał mu medal srebrny drużynowo, bo jego wynik liczył się do rezultatu zespołu Trzech Koron.

Bezbłędny przejazd na parkurze Ingrid Klimke na hanowerskiej  klaczy FRH Escada JS sprawił, że Niemka awansowała z 4. miejsca, jakie zajmowało po ujeżdżeniu, a potem także po krosie, na podium, zdobywając srebrny medal. 

W porównaniu do zdobyczy medalowej sprzed dwóch lat, z Luhmühlen, gdzie Niemcy zgarnęli wszystkie medale indywidualne i złoto drużynowo, tym razem zabrakło w tej kolekcji brązowego medalu indywidualnie (Fox-Pitt), ale Niemcy potwierdzili swą dominację w tej konkurencji.

Srebro dla Szwedów, a brąz dla Francuzów.

Wyniki dostępne są na stronie: http://rechenstelle.de/2013/malmo/

Ten wpis pochodzi ze strony Polski Związek Jeździecki
http://archiwum.pzj.pl

Odsyłacz do tej publikacji:
http://archiwum.pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=2889